Został miesiąc do Bieg Piekarczyka

Do największej imprezy biegowej w naszym mieście został jedynie miesiąc. XII edycja Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka zaplanowana jest na niedzielę, 20 czerwca, a dzień wcześniej na Torze Kalbar będą rywalizowały dzieci i młodzież w ramach Mini Biegu Piekarczyka. Zobacz film promujący elbląskie imprezy sportowe.

Uczestnicy tegorocznego Biegu Piekarczyka pobiegną na dwóch dystansach – 10 km (Bieg Główny) oraz 5 km (Bieg Towarzyszący). Dzięki temu ci, którzy nabierają dopiero biegowego doświadczenia lub jeszcze nie wrócili do przerwie do odpowiedniej formy, będą mogli sprawdzić się na krótszym odcinku. W ten sposób stopniowo podniosą oni swoje umiejętności tak, aby za rok móc zmierzyć się już z dłuższą, 10-kilometrową trasą. Natomiast dla najmłodszych sportowców dzień wcześniej (19 czerwca) odbędzie się Mini Bieg Piekarczyka, który po raz pierwszy zagości na Torze Kalbar, gdzie przygotowanych będzie bardzo dużo atrakcji i niespodzianek.

W tym roku impreza ta ma wyjątkowy charakter, ponieważ idealnie wpisuje się w obchody 500-lecia bohaterskiego czynu młodego Piekarczyka.

XII Bieg Piekarczyka nie jest jedyną dużą imprezą sportową zaplanowaną na ten rok. Oprócz tego w wakacje odbędą się zawody triathlonowe. 18 lipca odbędzie się Garmin Iron Triathlon Elbląg, który charakteryzuje się przede wszystkim ciekawą i szybką trasą oraz doskonałym usytuowaniem zawodów w samym centrum miasta i w sercu elbląskiej starówki. Pływanie podczas Garmin Iron Triathlon odbędzie się w rzece Elbląg. Następnie zawodnicy pojadą szybką i płaską trasą kolarską. Trasa biegowa będzie poprowadzona przez ścisłe centrum i  urokliwe uliczki Starego Miasta. Dzień wcześniej (17 lipca) w rzece Elbląg odbędzie się Aqua Speed Open Water.

Na jesień natomiast zaplanowany jest Bieg Niepodległości, który 11 listopada (jeśli pozwoli na to sytuacja związana z pandemią) zagości w centrum Elbląga. Podobnie jak w Biegu Piekarczyka do pokonania będzie dystans 10 km.

Zapisy na Bieg Piekarczyka

Przypominamy o zapisach na Bieg Piekarczyka, które trwają do 14 czerwca. Aby się zgłosić należy wejść na stronę biegpiekarczyka.pl. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w zakładce: zgłoszenia. Na stronie Biegu znajdują się również wszelkie niezbędne informacje, m.in. trasa, regulamin, program imprezy czy szczegóły dotyczące zakupu oficjalnej koszulki dla dzieci i dorosłych.

Sponsorami głównymi XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy oraz American Home Biuro Nieruchomości, a sponsorem strategicznym Studio Łazienkowe Awangarda. Organizatorami Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR