Dzieci na start! Wkrótce Mini Bieg Piekarczyka

Mini bieg, wielkie emocje. Tak w skrócie można opisać imprezę, która odbędzie się już 19 czerwca w Elblągu. To właśnie wtedy na Torze Kalbar wystartuje kolejna edycja Mini Biegu Piekarczyka. Zapisy nadal trwają, a wszyscy uczestnicy będą mogli skorzystać z wielu atrakcji.

Najmłodsi uwielbiają ruch i wszelką aktywność fizyczną. Szczególnie, gdy mogą ją dzielić z rodzicami czy rówieśnikami. Warto tę energię naszych milusińskich skierować na szereg ciekawych dyscyplin. Najprostszą z nich jest jednak bieganie. Mini Bieg Piekarczyka to idealny moment, aby poprzez zabawę zaprzyjaźnić nasze pociechy ze sportem. Warto zachęcić najmłodsze pokolenie do aktywności tym bardziej, że ostatnie miesiące z powodu pandemii spora część dzieci spędziła głównie przed ekranami, więc zapewnienie im ruchu powinno stać się teraz priorytetem.

W bezpiecznych warunkach każde chętne dziecko będzie mogło poczuć atmosferę poważnych zawodów i zobaczyć, że warto się starać i angażować. Zwłaszcza, że wszystkie dzieci, niezależnie od miejsca, otrzymają pamiątkowy medal. Dla wielu z nich może to być początek niemałej kolekcji lub kontynuacja już wcześniej rozpoczętej sportowej rywalizacji. Najważniejsza będzie jednak przede wszystkim dobra zabawa. Po zakończeniu zawodów na terenie Toru Kalbar trwać będzie festyn, na którym dzieci będą mogły skorzystać z różnych atrakcji. Będą elektryczne hulajnogi, zabawy przygotowane przez animatorów, dmuchane zamki i wiele innych atrakcji. Współorganizatorem Mini Biegu Piekarczyka jest Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków.

W Mini Biegu Piekarczyka wszystkie trasy będą wytyczone zgodnie z kategoriami wiekowymi. Najmłodsi będą mogli pobiec razem z rodzicami lub opiekunami, a ci trochę starci samodzielnie zmierzą się z dystansami:

12-13 lat – 400 m
9-10-11 lat – 300 m
7-8 lat – 200 m
5-6 lat – 200 m
3-4 lata – 100 m (z rodzicami lub samodzielnie)
0-2 lata – 50 m (dzieci z rodzicami, chwyt za rękę)

Zgłoszenia na Mini Bieg Piekarczyka będą przyjmowane jedynie za pośrednictwem strony www.biegpiekarczyka.pl. Wchodząc trzeba kliknąć w menu „Zgłoszenia” i później w „Formularz zgłoszeniowy”, wówczas pojawi się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów, które są realizowane przez www.elektronicznezapisy.pl. Opłata startowa to 20 zł. Zgłoszenia przyjmowane będą w formie elektronicznej do dnia 14.06.2021r. do godz. 12:00.

Każdy z uczestników Mini Biegu Piekarczyka ma możliwość zakupienia koszulki technicznej biegu. Zakupu można dokonać poprzez przesłanie zamówienia na adres imprezy@mosir.elblag.eu wraz z podaniem rozmiaru koszulki: 104 cm, 110 cm, 120 cm, 130 cm,140 cm, 150 cm, 160 cm. Organizator gwarantuje możliwość zakupu koszulki tylko do dnia 06.06.2021r. Koszt zakupu koszulki wynosi również 20 zł.

Sponsorami głównymi XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy oraz American Home Biuro Nieruchomości, a sponsorem strategicznym jest Studio Łazienkowe Awangarda. Organizatorami Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR