X Bieg Piekarczyka – utrudnienia w ruchu

W najbliższą niedzielę w Elblągu odbędzie się X Bieg Piekarczyka. W zawodach weźmie udział ponad 1000 zawodników z całego kraju. Niestety elblążanie muszą przygotować się nie tylko na sportowe emocje, ale także na spore utrudnienia w ruchu drogowym.

W niedzielę (03.06 br.) w godzinach 7.00-15.00 wyłączona z użytkowania na całej długości będzie ulica Teatralna, wyjątek stanowi wyjazd CH Zielone Tarasy oraz stacji benzynowej – wyjazd jedynie w kierunku ronda.

Zaś w godzinach 10:00-15:00 na czas przeprowadzenia biegu zostanie wyłączona z ruchu:

  • jedna jezdnia drogi wojewódzkiej nr 503 od skrzyżowania ul. Browarna/Niska w kierunku południowym do skrzyżowania ul. Rycerskiej z ul. Wigilijną. Od skrzyżowania ul. Rycerskiej z ul. Wigilijną w kierunku południowym zostanie wyłączony z ruchu jeden, skrajny pas.
  • jedna jezdnia drogi wojewódzkiej nr 504 od skrzyżowania ul. Teatralnej/Płk Dąbka/Nowowiejska/12 Lutego do skrzyżowania Al. Armii Krajowej/12 Lutego.
  • jedna jezdnia (północna) Alei Armii Krajowej od skrzyżowania z ulicą ul. 12 Lutego do ul. Robotniczą.

Objazd dla drogi wojewódzkiej 504 wytyczony zostanie ulicami Nowowiejskiej, Romualda Traugutta i Generała Stefana Grota-Roweckiego.

W czasie trwania biegu wjazd i wyjazd na obszarze Stare Miasta nie będzie możliwy

Mapka