Rekordowa frekwencja Biegu Piekarczyka

Ponad 1200 osób wystartuje w tegorocznym Biegu Piekarczyka oraz Mini Biegu Piekarczyka. Zawodników na ulicach miasta będziemy mogli dopingować w niedzielę, 3 czerwca.

Zakończyły się zapisy na X Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka. Jak na jubileusz przystało tegoroczny bieg ponownie pobił rekord frekwencji. Największa dotychczas impreza biegowa w naszym mieście przyciągnie na start ponad 1200 zawodników. Większa część z nich wystartuje w biegu głównym (ponad 900 osób), który rozpocznie się o godz. 11:00. Wcześniej na trasie zobaczymy dzieci, które wykorzystały pełną pulę miejsc. Do udziału w Mini Biegu Piekarczyka – IV ENDURO KID zgłosiło się trzystu młodych biegaczy. Ich rywalizacja rozpocznie się od godz. 8:45, a do pokonania będą mieli dystans, w zależności od kategorii wiekowej, od 50 do 600 metrów.

 

– W ostatnich dniach ilość nazwisk na liście startowej przybywała lawinowo – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Ostatecznie, w biegu głównym, licznik zatrzymał się na ponad 930 biegaczach i nie jest to koniec. Wprawdzie zapisy zakończyły się 23 maja, ale osoby, które przed tym terminem dokonały rejestracji, a nie zdążyły dokonać opłaty, mogą jeszcze nadrobić zaległości. Jak tego dokonać można się dowiedzieć pisząc na adres imprezy@mosir.elblag.eu, lub krzysztof.fedak@mosir.elblag.eu.

 

Trasa jubileuszowego Biegu Piekarczyka nieco różni się od poprzednich edycji. Wprawdzie biegacze nadal będą musieli do pokonania dystans 10 kilometrów (dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów), ale część ulic została do biegu wykorzystana po raz pierwszy. Start i meta zlokalizowane zostaną na ul. Teatralnej. Następnie zawodnicy pobiegną ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wodną, Giełdową (Most Wysoki nad rzeką Elbląg),  Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienną, Wodną, Rybacką, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, aż do ulicy Teatralnej, gdzie zakończą pierwszą pętlę. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Organizatorami X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR