Rekordowa frekwencja Biegu Piekarczyka 2017

Imponująco zapowiada się tegoroczna edycja Elbląskiego Biegu Piekarczyka. Zainteresowanie udziałem w największej elbląskiej imprezie biegowej wyraziło ponad 800 zawodników. Regulaminowy limit zapisów został osiągnięty na dwa tygodnie przed zawodami.

IX Elbląski Bieg Piekarczyka cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na liście startowej pojawią się zawodnicy z całej Polski, specjalnymi gośćmi imprezy będą również przedstawiciele miast partnerskich Elbląga.

Prezydent Elbląga prosi  o obecność na trasie Biegu Piekarczyka i dopingowanie wszystkim zawodnikom

Elblążanie, turyści, rodziny startujących w biegu zawodników od lat towarzyszą biegaczom w okolicy startu i mety Biegu Piekarczyka. W tym roku trasa wytyczona jest ulicami w centrum Elbląga w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta. O obecność wzdłuż trasy i sportowy doping poprosił Prezydent Miasta Witold Wróblewski:

– Serdecznie pozdrawiam uczestników Biegu Piekarczyka, szczególnie zawodników z Polski oraz miast partnerskich, odwiedzających Elbląg przy okazji tej imprezy. Życzę udanego pobytu i sportowej rywalizacji. Do Elblążan apeluje o wyjście z domów, kibicowanie zawodnikom wzdłuż trasy oraz ludzką życzliwość w związku z wytyczonymi na czas biegu objazdami.

Co będzie nowością w tym roku?

Trasa IX Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka tradycyjnie wynosi 10 kilometrów. W porównaniu z poprzednią edycją, zawodnicy przebiegną w odwrotnym kierunku. Biegacze rozpoczną rywalizację na ulicy Stoczniowej, nieopodal Bramy Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską , Browarną, rondo, Robotniczą , Pocztową, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Rzeźnicką – Mostem Wysokim, Wybrzeża Gdańskiego, Studzienną – Mostem Niskim, Wodną, Rybacką, Stary Rynek, pod Bramą Targową, aż do mety mieszczącej się na ul. Stoczniowej. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, o długości 5 kilometrów.

Wydawanie pakietów startowych rozpoczynamy w sobotę 3 czerwca od godziny 16:00 do 19:00

– zapraszamy na lodowisko „Helena” MOSiR ul. Karowa 1 w Elblągu. W dniu imprezy

(niedziela 4 czerwca) pakiet startowy będzie można odebrać w biurze zawodów od godziny 08:00 do 10:30.

Miasta partnerskie Elbląga

Kilkadziesiąt osób z miast partnerskich Elbląga będzie biegło w Biegu Piekarczyka. Zawodnicy przyjadą z Compiegne ( Francja), Kaliningradu ( Rosja), Narwy ( Estonia), Leer ( Niemcy). Zawodnicy z Compiegne, którzy startują w biegu od początku jego istnienia, w tym roku przywożą ze sobą kibiców z Francji. W ramach współpracy partnerskiej wystawiona zostanie także druzyna elbląska. Nasz team skłaqdać się będzie z 5 osób. Najlepszy zawodnik z miast partnerskich dostanie Puchar Prezydenta Elbląga.

Trwa akcja “Odstąp pakiet startowy”

Organizatorzy imprezy zwracają się do wszystkich osób, które z powodów losowych nie będą mogły uczestniczyć w Biegu Piekarczyka o kontakt za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook lub na adres mailowy imprezy@mosir.elblag.eu.

– Jest wiele osób, które z chęcią odkupią zwalniający się Pakiet Startowy wraz z pełnym prawem uczestnictwa w IX Elbląskim Biegu Piekarczyka – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – W każdej sytuacji kiedy osoba zapisana z dokonaną już opłatą zmuszona jest wycofać się z naszego biegu prosimy o wiadomość na oficjalnym profilu Biegu Piekarczyka na Facebook (www.facebook.com/biegpiekarczyka). W ten sposób za naszym pośrednictwem informacja o zwalniającym się pakiecie trafi do zawodniczki/zawodnika, którzy chcą wystartować w tegorocznym Biegu Piekarczyka.

Elbląg w formie

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas sportowy czerwiec w Elblągu. Oprócz Biegu Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 4 czerwca, sportowcy szukający większych wyzwań, mogą 18 czerwca, wystartować także w Garmin Iron Triathlon. Bieg Piekarczyka oraz zawody triathlonowe organizowane przez LABOSPORT Polska są wspierane przez Prezydenta Elbląga i doskonale wpisują się w akcję „Elbląg w formie”. Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Sponsorami Biegu Piekarczyka są: GE Power sp.z.o.o,  Orange Polska, Centrum Handlowe Ogrody, Firma KOMPLET Polska producent chleba dla aktywnych: ProBody, Marathon i Trzy Prakłosy

Media Markt,Totalizator Sportowy,  Reproskan, , FLSmidth Maag Gear, Lech Free ,McDonald’s, Hydrobud , Empik School, Centrum Fitness Odnowy i Rehabilitacji Endorfina Fit , salon łazienkowy i hurtownia budowlana Awangarda, Kawiarnia u Aktorów, hurtowna materiałów budowlanych – Falkon, Drozd, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, NATI- transport i producent opakowań, sklep sportowy Sport Lux, Centrum Fotodepilacji i Fotoodmładzania Depil Concept, Krzysztof Panas – imprezy i reklama, Fundacja Recal, Centrum Nauki i Biznesu ”Żak” , Salon depilacji
cukrowej -Depilatornia

 

Tekst i fot. MOSiR