IX Bieg Piekarczyka – utrudnienia w ruchu, zmiany w komunikacji

W najbliższą niedzielę w Elblągu odbędzie się IX Bieg Piekarczyka. W zawodach weźmie udział ponad 800 zawodników z całego kraju. Niestety elblążanie muszą przygotować się nie tylko na sportowe emocje, ale także na spore utrudnienia w ruchu drogowym.

W niedzielę (04.06 br.) w godzinach 8:00-10:00 wystąpią utrudnienia w ruchu na Starym Mieście, zamknięte dla ruchu kołowego będą ulice Stoczniowa oraz Ofiar Sprawy Elbląskiej. Zaś od godziny 10.00 do 15.00 nie będzie możliwości wjazdu ani wyjazdu ze Starego Miasta. Z ruchu wyłączone będą również ulice – Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Niska, Pocztowa w kierunku południowym.

W związku z organizacją imprezy wprowadzone zostaną również zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

4 czerwca 2017, od 10:30 do ok. 12:30 zostanie całkowicie wstrzymane kursowanie wszystkich linii tramwajowych.

Ponadto, od 10:00 do ok. 13:00 autobusy linii nr 6, 7, 12 i 14 będą kursowały objazdami:

Linia nr 6

w kierunku Łódzkiej: od ul. 12 Lutego, przez ul. Hetmańską, Tysiąclecia, Sopocką, dalej po stałej trasie; w  kierunku Dębicy: bez zmian.

Linia nr 7

w  kierunku Ogólnej: od ul. Pocztowej, przez al. Armii Krajowej, 12 Lutego, Teatralną do Robotniczej, dalej po stałej trasie; w kierunku dworca: od skrzyżowania Robotnicza – Teatralna, przez ul. Teatralną, 12 lutego, Hetmańską do Grunwaldzkiej, dalej po stałej trasie.

Linia nr 12

w  kierunku Próchnika:  od ul. Pocztowej, przez al. Armii Krajowej, 12 Lutego, Teatralną do Robotniczej, dalej po stałej trasie; w kierunku Warszawskiej: od skrzyżowania Robotnicza – Teatralna przez ul. Teatralną,  12 lutego, Hetmańską do Tysiąclecia,  dalej po stałej trasie.

Linia nr 14

w kierunku Ogólnej: od al. Grunwaldzkiej przez al. Tysiąclecia do ul. Warszawskiej; w  kierunku dworca: bez zmian.

Szczegółowa mapa przebiegu tras wszystkich konkurencji znajduje się na stronie organizatora – http://biegpiekarczyka.mosir.elblag.eu/wp-content/uploads/2017/01/Piekarczyk-2017.jpg . Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie ,,na pamięć’’. Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji, Straży Miejskiej oraz organizatorzy.