Do startu, gotowi, start

Wirtualny Bieg Piekarczyka właśnie wystartował. I choć nie spotkamy się w tym roku na linii startu, nie usłyszymy: do startu, gotowi, start, to możemy przebiec piekarczykowe dystanse (5 i 10 km) i to w pamiątkowej koszulce. Mamy na to czas do niedzieli, 31 maja, do godz. 14.

W ostatnim dniu maja miał odbyć się największy coroczny bieg ulicami Elbląga – Bieg Piekarczyka. Niestety tegoroczna edycja ze względu na pandemię koronawirusa została odwołana, ale nie oznacza to, że zapomnieliśmy o biegaczach. I to właśnie z myślą o nich Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji postanowił zorganizować Wirtualny Bieg Piekarczyka.

– Z powodu różnych obostrzeń i specjalnych zasad bezpieczeństwa nie możemy się wszyscy spotkać w jednym miejscu i w tradycyjny sposób uczestniczyć w Biegu Piekarczyka – mówi Krzysztof Fedak z działu organizacji imprez w MOSiRze. – Ale nie poddajemy się całkowicie. Zapraszamy wszystkich biegaczy do pokonania piekarczykowych dystansów oraz przesłania nam zdjęć z udokumentowaniem swojego czasu, a także selfie z trasy.

W tym roku oprócz biegu na 10 km zaplanowany był również nowy dystans – 5 km i te dwa dystanse mają do wyboru biegacze. Trasa, jej trudność oraz czas pokonania zależą już tylko i wyłącznie od fantazji i pomysłowości uczestników. Należy jednak pamiętać, że na jej pokonanie mamy czas od 25 do 31 maja. Każdy uczestnik dokonuje pomiaru biegu dowolnym urządzeniem wyposażonym w GPS. Może to być aplikacja mobilna w telefonie lub zegarek sportowy.

– Aby wziąć udział w Wirtualnym Biegu Piekarczyka nie musimy wypełniać żadnych formalności, ani dokonywać zapisów – dodaje Krzysztof Fedak. – Wystarczą dobre chęci, podstawowy sprzęt sportowy i urządzenie na którym dokonamy pomiaru trasy i czasu jej pokonania. Choć i tak w naszej zabawie zamiast wyniku liczą się emocje i radość z uprawiania sportu.

Pamiętajmy przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa. Jeśli biegamy na terenie miasta, powinniśmy zachować dystans, a także zasłaniać usta i nos. Bardziej komfortowa sytuacja jest w przypadku uprawiania sportu w lesie – wówczas nie ma obowiązku zakrywania twarzy. Zachęcamy do indywidualnego pokonania trasy, tak aby unikać zgromadzeń.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Wirtualnym Biegu Piekarczyka. Na zdjęcia z wynikami oraz selfie z trasy czekamy do 31 maja do godz. 14. Prosimy o przesłanie ich na adres biegpiekarczyka@mosir.elblag.eu wraz z poniższą zgodą:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i publikację przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu przesłanego zdjęcia. Zgoda obejmuje bezpłatne i bezterminowe wykorzystanie przesłanych materiałów na wszystkich polach eksploatacji zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 880 z późn. zm.). Zgoda zostaje wyrażona bezterminowo, nieodpłatnie i bez ograniczeń podmiotowych i przedmiotowych. Oświadczam, że do przesłanego zdjęcia posiadam wszelkie prawa oraz zgody osób widocznych na zdjęciach na publikację ich wizerunku.

Pamiątką po tegorocznym Biegu Piekarczyka, oprócz zdjęć, może być koszulka techniczna. Do sprzedaży trafią zarówno T-shirty dla dorosłych w rozmiarach S, M, L, XL, XXL, jak i dla najmłodszych w rozmiarach: 120 cm, 130 cm, 140 cm, 150 cm, 160 cm. Aby je zamówić należy przesłać zgłoszenie zakupu na adres mailowy imprezy@mosir.elblag.eu wraz z podaniem rozmiaru oraz dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do środy, 27 maja do godz. 23:59. Odbiór koszulek odbywać się będzie w ciągu kilku dni od momentu zakupu w sekretariacie MOSiR przy ul. Karowej 1, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. Informacja o możliwości odbioru koszulki wysłana zostanie mailem zwrotnym. Opłaty należy dokonać na konto MOSiR: PKO BP SA 06 1020 1752 0000 0702 0231 1603 z dopiskiem koszulka Bieg Piekarczyka oraz imię i nazwisko osoby kupującej. Cena koszulki (bez względu na rozmiar) wynosi 20 zł.

Partnerem Wirtualnego Biegu Piekarczyka jest Awangarda, centrum łazienkowe i hurtownia budowlana. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR