Bieg wirtualny, ale koszulka rzeczywista

Do sprzedaży trafiła oficjalna koszulka Wirtualnego Biegu Piekarczyka. W tym roku nowością jest fakt, że w barwach Piekarczyka, oprócz dorosłych, będą mogli pobiec również najmłodsi uczestnicy biegu. Koszulka może być doskonałą pamiątką z pierwszej tego typu imprezy biegowej w naszym mieście.

Mimo, że obecna sytuacja zmusiła organizatorów Biegu Piekarczyka do rezygnacji z tradycyjnej formy imprezy i organizacji wirtualnego biegu, to są elementy, których zmieniać nie trzeba. Jednym z nich jest pamiątkowa koszulka techniczna, którą co roku uczestnicy imprezy bardzo chętnie nabywali. Aby tradycji stało się zadość, także w tym roku uczestnicy biegu będą mogli zakupić koszulkę techniczną, w której pokonają Wirtualny Bieg Piekarczyka.

– Koszulki stały się już nieodłącznym elementem naszego biegu i zawsze chętnie nabywali je uczestnicy naszych imprez biegowych – informuje Natalia Szrama, specjalista marketingu i reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. – Okolicznościowy t-shirt można zakupić nie tylko jako koszulkę, w której pokonamy wirtualny bieg, ale także jako wspaniałą pamiątkę na kolejne lata. Możemy w niej biegać na co dzień, podczas treningów czy innych zajęć sportowo-rekreacyjnych. Koszulka może być także świetną pamiątką dla młodszych biegaczy, których także zachęcamy do pokonania choćby 5 kilometrowej trasy Biegu Piekarczyka. Tym razem nie liczy się czas w jakim pokonamy określony dystans, a dobra zabawa. Dlatego, dany dystans możemy pokonać biegnąc, truchtając czy idąc spacerkiem.

Koszulka z Wirtualnego Biegu Piekarczyka niewiele różni się od tej planowanej na tegoroczną imprezę. Białe tło staje się już charakterystycznym elementem elbląskiego biegu. Przednia strona koszulki przedstawia m.in. panoramę Starego Miasta, postać biegaczki i rzecz jasna nazwę Wirtualny Bieg Piekarczyka. Na rękawkach tradycyjnie znalazły się herb miasta i logo MOSiR, czyli organizatorów imprezy. Natomiast na plecach logo kampanii „Elbląg w formie” oraz logo partnera biegu, firmy Awangarda. Do sprzedaży trafią zarówno koszulki dla dorosłych w rozmiarach S, M, L, XL, XXL, jak i dla najmłodszych w rozmiarach: 120 cm, 130 cm, 140 cm, 150 cm, 160 cm.

Tym razem forma zakupu koszulki różni się od tych znanych z lat poprzednich. Aby ją zamówić należy przesłać zgłoszenie zakupu na adres mailowy imprezy@mosir.elblag.eu wraz z podaniem rozmiaru oraz dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do środy, 27 maja do godz. 23:59. Odbiór koszulek odbywać się będzie w ciągu kilku dni od momentu zakupu w sekretariacie MOSiR przy ul. Karowej 1, od poniedziałku do piątku w godz. 7:30-15:30. Informacja o możliwości odbioru koszulki wysłana będzie mailem zwrotnym. Opłaty należy dokonać na konto MOSiR PKO BP SA 06 1020 1752 0000 0702 0231 1603 z dopiskiem koszulka Bieg Piekarczyka oraz imię i nazwisko osoby kupującej. Cena koszulki (bez względu na rozmiar) wynosi 20 zł.

Organizatorzy cały czas zachęcają do wzięcia udziału w Wirtualnym Biegu Piekarczyka. Na zdjęcia z wynikami oraz selfie z trasy czekamy do 31 maja do godz. 14. Prosimy o przesłanie ich na adres biegpiekarczyka@mosir.elblag.eu wraz z poniższą zgodą:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i publikację przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu przesłanego zdjęcia. Zgoda obejmuje bezpłatne i bezterminowe wykorzystanie przesłanych materiałów na wszystkich polach eksploatacji zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 880 z późn. zm.). Zgoda zostaje wyrażona bezterminowo, nieodpłatnie i bez ograniczeń podmiotowych i przedmiotowych. Oświadczam, że do przesłanego zdjęcia posiadam wszelkie prawa oraz zgody osób widocznych na zdjęciach na publikację ich wizerunku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Partnerem Wirtualnego Biegu Piekarczyka jest Awangarda – salon łazienkowy i hurtownia budowlana.

Tekst i fot. MOSiR