Zobacz film i zdjęcia z Biegu

XIII Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem jako jedna z największych imprez sportowych w naszym mieście. To było wielkie święto wszystkich zgromadzonych na linii startu, na trasie i przy scenie na Placu Jagiellończyka. Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć z tej imprezy.

Tegoroczny Bieg Piekarczyka rozpoczął się od rywalizacji młodszych zawodników. Zgłoszonych zostało aż 500 dzieci, czyli dokładnie tyle ile było miejsc. Natomiast na biegi na 5 i 10 km, które odbywały się w centrum Elbląga, zapisało się prawie 750 osób. Słoneczny dzień nie ułatwiał zadania uczestnikom biegu, ale mimo to wydarzenie było bardzo udane. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Sponsorom i Partnerom, którzy wsparli XIII Elbląski Bieg Piekarczyka. Bez ich pomocy organizacja tak dużej imprezy biegowej nie byłaby możliwa.

Sponsor Główny WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy, właściciel sklepu i wypożyczalni rowerów elektrycznych E-BIKE, a także Gaming Zone i Gaming Room.

Sponsorzy Strategiczni:
FLSmidth MAAG Gear,
Studio Łazienkowe Awangarda,
Ogrody Centrum Handlowe w Elblągu.

Sponsorzy i partnerzy:
Klimat-el,
Innova,
Hitachi,
Centrum Ubezpieczeń Expert,
Nauka Jazdy Expert oraz Bus Expert,
Hotel Kahlberg,
Wolność,
Sport SPA,
Gabinet Hiperbaryczny O2 – Terapia Tlenowa,
Reproskan,
GRIZ Bielik,
Regionalne Centrum Wolontariatu,
Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3,
Smaczny Targ,
Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej.

Organizatorzy XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka:Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.