Smaki świata i zabawa podczas Piekarczyka

XIII Bieg Piekarczyka to nie tylko sportowe emocje. Wokół imprezy także będzie się dużo działo. Każdego uczestnika i kibica zapraszamy do Strefy Food Trucków i relaksu. Natomiast strefa dziecięca sprawi wiele radości najmłodszym.

Tradycyjnie podczas Biegu Piekarczyka odbywają się także imprezy towarzyszące. Oprócz atrakcji sportowych przygotowana będzie strefa gastronomiczna, która będzie znajdowała się na Placu Jagiellończyka, tuż obok startu zawodów. W sobotę będzie ona czynna od 12 do 21, a w niedzielę już od 9 do 18. W ramach Strefy Food Truck odbędą się trzy tematyczne propozycje kulinarne.

Festiwal Azjatycki

Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? W Elblągu zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie min. marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą. Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej, jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków.

Festiwal smaków świata

Do Elbląga zawitają smaki z Ameryki, Europy, aż po Azję. Będzie okazja spróbować produktów wytwarzanych metodami rzemieślniczymi, według przepisów przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Festiwal piwa, wina i cydru

Chmiel, winogrona, jabłka i wiele innych to temat przewodni podczas tych dni. Wystawcy z pasją opowiedzą o tworzeniu swoich wyrobów, na przykład o tradycyjnych metodach warzenia kraftowego piwa.

Strefa dziecięca

Na terenie postoju taksówek przy ul. Teatralnej w niedzielę znajdzie się strefa dziecięca. Będą ciekawe, bezpłatne atrakcje, w postaci dmuchanych zamków, zjeżdżalni i placów zabaw. Ze strefy dziecięcej będą mogły skorzystać wszystkie dzieci, również te, które nie biorą udziału w Biegu Piekarczyka.

Strefa partnerów

Na Placu Jagiellończyka, oprócz food trucków, 5 czerwca znajdować się będą także inne atrakcje. Będzie można zobaczyć m.in. elektryczne rowery, sprzęt gamingowy, zaprezentują się Wojska Obrony Terytorialnej. Uczestnicy biegu będą mogli skorzystać z profesjonalnego masażu oraz tlenoterapii.

Sponsorem Głównym XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka jest firma WAITW. Sponsorami Strategicznymi Biegu są: FLSmidth MAAG Gear, Studio Łazienkowe Awangarda i Ogrody Centrum Handlowe w Elblągu. Sponsorami i partnerami są: Klimat-el, E-Bike, Gaming Room, Centrum Ubezpieczeń Expert, Hotel Kahlberg, Wolność, Sport SPA, Gabinet Hiperbaryczny O2 – Terapia Tlenowa, Reproskan, GRIZ Bielik, Regionalne Centrum Wolontariatu, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3, Smaczny Targ, Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej. Organizatorami XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR