Rozpocznij przygotowania do Biegu Piekarczyka

Dokładnie 9 czerwca rusza jubileuszowa XV edycja Elbląskiego Biegu Piekarczyka. Jeśli poszukujesz wsparcia i profesjonalnych wskazówek przed startem, serdecznie zapraszamy do udziału we wspólnych treningach biegowych z Bartnicki Team Elbląg.

Bartnicki Team Elbląg to grupa doświadczonych biegaczy, którzy trenują razem przygotowując się do zawodów. Są uczestnikami licznych imprez sportowych i doskonale wiedzą, jak prawidłowo rywalizować, pobiec na określony czas i utrzymać doskonałą kondycję. Podczas biegu pełnią także rolę tzw. pacemakerów, czyli pomocników na trasie popularnie nazywanych „zajączkami”. Każdy z nich będzie nadawał odpowiednie tempo, aby przekroczyć linię mety z czasem 45, 50, 55 lub 60 minut.

Trenuj w Bażantarni

Zespół przyjmie z otwartymi ramionami także nowe osoby, które nie tylko chcą poprawić swoje wyniki, ale również tych, którzy po prostu chcą rozwijać swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportu. Treningi odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o 18:30, zbiórka przy Muszli Koncertowej w Bażantarni. Spotkanie  rozpoczyna się klasyczną rozgrzewką, a sam bieg prowadzi leśną trasą. Wspólny trening trwa około godziny, a tempo jest dostosowane do możliwości wszystkich uczestników. Udział jest bezpłatny, a dobry rezultat gwarantowany.

Zapisy na bieg trwają

Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad wzięciem udziału w Biegu Piekarczyka, mamy dla Ciebie dobrą radę – nie zwlekaj z decyzją! Listy startowe zapełniają się w bardzo szybkim tempie, a Mini Bieg Piekarczyka lada moment dobije do limitu 600 uczestników. Opłata za udział w Biegu Głównym wynosi 60 złotych, a od 9 maja 70 złotych. Warto zatem skorzystać z bieżącego progu cenowego i zaoszczędzić przysłowiową dyszkę. Wejdź na elektronicznezapisy.pl i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

Bieżące informacje o wydarzeniu będą dostępne na stronach internetowych: www.mosir.elblag.euwww.biegpiekarczyka.pl.

Organizatorami XV edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Tekst i fot. MOSiR Elbląg