Piekarczyk2017 komentarze po imprezie

Organizator tegorocznego Biegu Piekarczyka w Elblągu – MOSiR Elbląg – wielokrotnie odniósł się w ostatnich dniach do zapytań kierowanych w związku z pomiarami trasy dokonanymi przez urządzenia własne uczestników biegu

„Trasa 10 km Biegu Piekarczyka w 2017r. powstała w oparciu o serwis mapowy RIDE with GPS – i została pozytywnie zweryfikowana w serwisie Bikemap.
(https://ridewithgps.com/routes/18266943)

Ponadto trasa biegu została sprawdzona skalibrowanym licznikiem rowerowym Sigma Sport 1106 i za pomocą loggera GPS Holux RCV-3000. Kilkukrotne przejechanie trasy biegu rowerem pozwoliło na dokładne ustalenie długości ,,agrafki’’ na bulwarze, tak aby trasa liczyła dokładnie 10.000 m.

W różnych komentarzach docierających do Organizatorów podawane są bardzo rozbieżne wartości liczbowe długości trasy: od 9690m do 10.135 metrów. Każdy mierzył to na swój sposób i swoim sprzętem, dlatego też tego typu różnice są rzeczą normalną.

Należy też dodać, że obfitująca w ostre zakręty trasa, jak też niska pokrywa chmur w czasie zawodów mogła powodować niedokładność odczytu aplikacji typu Endomondo, jak też GPS zainstalowanych w telefonach komórkowych.

Organizator Elbląskiego Biegu Piekarczyka”