Ostatnie dni zapisów na Piekarczyka

XIII Bieg Piekarczyka wystartuje już 5 czerwca. Jeżeli chcesz wziąć udział w jednej z największych imprez sportowych w Elblągu, masz jeszcze szansę. Zapisy na zawody są prowadzone tylko do 31 maja. W Mini Biegu Piekarczyka limit osób został już osiągnięty.

Od lat podczas Mini Biegu Piekarczyka na starcie pojawiają się setki najmłodszych uczestników. Na każdym dystansie biegnie ich radosna grupa. W XIII edycji zawodów będzie podobnie. Osiągnięty został limit dzieci biorących udział w zabawie. Po pamiątkowy medal pobiegnie więc 500 naszych pociech. W związku z tym dziękujemy za tak liczną obecność i zaufanie ze strony rodziców oraz informujemy, że w efekcie zapisy na Mini Bieg zostały zakończone.

Nadal trwają jednak zapisy na Bieg Główny na 10 km i Bieg Towarzyszący na 5 km. Można deklarować swój start i go opłacić tylko do końca miesiąca. Każdy, kto lubi biegać, zaczyna swoją przygodę z tą dyscypliną sportu lub po prostu jest fanem aktywności fizycznej jest mile widziany na nowej trasie. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi w kategorii generalnej i w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną wyróżnieni dodatkowo statuetkami i nagrodami pieniężnymi.

Na 10 km mogą wystartować osoby, które najpóźniej w dniu startu mają ukończone 16 lat. W Biegu Towarzyszącym na 5 km minimalny wiek to 14 lat. Wpisowe imprezy to 50 zł od osoby za biegi na 10, 5 km oraz w rywalizacji drużynowej.

Zgłoszenia przyjmowane będą za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej biegpiekarczyka.pl do 31 maja (wtorek) do północy. Wchodząc na tę stronę i klikając w menu „Zgłoszenia” i „Formularz zgłoszeniowy”, pojawi się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów, które są realizowane przez system Elektroniczne Zapisy.

Szczegóły dotyczące zapisów, opłat i warunków uczestnictwa są dostępne w regulaminie Biegu Piekarczyka.

Sponsorem Głównym XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka jest firma WAITW. Sponsorami Strategicznymi Biegu są: FLSmidth MAAG Gear, Studio Łazienkowe Awangarda i Ogrody Centrum Handlowe w Elblągu. Sponsorami i partnerami są: Klimat-el, E-Bike, Gaming Room, Centrum Ubezpieczeń Expert, Hotel Kahlberg, Wolność, Sport SPA, Gabinet Hiperbaryczny O2 – Terapia Tlenowa, Reproskan, GRIZ Bielik, Regionalne Centrum Wolontariatu, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3, Smaczny Targ, Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej. Organizatorami XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR