Ostatnie dni zapisów na Bieg Piekarczyka

Wielkimi krokami zbliża się XI Elbląski Bieg Piekarczyka, który z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród biegaczy. Do imprezy zostały niespełna dwa tygodnie, a zapisać się można jedynie do piątku, 24 maja.

Na największą imprezę biegową w naszym mieście organizatorzy Biegu Piekarczyka przygotowali 999 miejsc startowych na bieg główny oraz 300 miejsc na VI Enduro Kid. Lista biegu dziecięcego jest już zamknięta, zapisy zostały zakończone. Natomiast osoby powyżej 16 roku życia wciąż mogą się zapisywać. Aby 2 czerwca móc stanąć na starcie, należy dokonać pełnej rejestracji na bieg. Należy wejść na stronę biegpiekarczyka.pl, w zakładkę: zgłoszenia. Pojawi się tam szczegółowa instrukcja  dotycząca zapisów. Prosimy pamiętać, że dopiero dokonanie wpłaty (30 zł) kończy proces rejestracji.

– Jest nam miło, że Bieg Piekarczyka cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród biegaczy – mówi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Codziennie do grona uczestników dochodzą nowi zawodnicy i jeżeli taka tendencja utrzyma się przez najbliższe dni, to na starcie powinniśmy mieć komplet biegaczy.

Po raz kolejny z Piekarczykiem pobiegną drużyny składające się z minimum 5 zawodników reprezentujących przeważnie firmy, instytucje, stowarzyszenia sportowe czy fundacje.

– Każdą drużynę tworzą zawodnicy, którzy dokonali wcześniej pełnej rejestracji – wyjaśnia Natalia Szrama, specjalista ds. marketingu i reklamy w MOSiRze. – Wynik końcowy zespołu to suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników. Zwycięży drużyna, której ta właśnie suma będzie najmniejsza.

Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (podajemy imię i nazwisko zawodnika) i przesłanie jej do dnia 24 maja na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: „XI Bieg Piekarczyka – klasyfikacja drużynowa”.

Do przebiegnięcia jak co roku zawodnicy będą mieli odcinek 10 km, podzielony na dwie pięciokilometrowe pętle. Trasa jest ciekawa, start i zarazem meta znajdują się u góry ulicy Teatralnej. Biegacze przemierzą centrum ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską. Wbiegną na Stare Miasto ulicami: Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwar Zygmunta Augusta, Wodną, Giełdową (Most Wysoki nad rzeką Elbląg), Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienną, Wodną, Rybacką, Stary Rynek (pod Bramą Targową). Następnie przebiegną ulice: Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, Teatralną, gdzie znajduje się koniec pętli.

Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem Biegu Piekarczyka jest GE Power, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.
Tekst i fot. MOSiR