Pobiegnij po medal w koszulce Piekarczyka

Wspomnienia po Biegu Piekarczyka zostają z nami na długie lata, w końcu to kultowa impreza na sportowej mapie Elbląga. Jeszcze większe emocje rozbudzi posiadanie dedykowanej na tę okoliczność koszulki oraz medalu, które mamy dziś przyjemność zaprezentować. Oto one!

XIV Elbląski Bieg Piekarczyka wystartuje już 4 czerwca. Nieodłącznym elementem każdej edycji są koszulka oraz medal, a więc symbole uczestnictwa w sportowej rywalizacji. Jak co roku, także i teraz, przygotowaliśmy nowe, oryginalne projekty.

Medal

Najważniejsze trofeum, które otrzymuje każdy uczestnik wydarzenia sportowego. Są jeszcze puchary, statuetki czy inne nagrody, ale to medal jest największym symbolem sukcesu i dumy. W tym roku medal przyjmie okrągłą formę i podobnie jak w przypadku koszulki znajdziemy na nim nawiązującą do nazwy biegu Bramę Targową, czyli „dom” Piekarczyka, a także inne ozdobne elementy tj. herb Miasta, logo organizatora, numer edycji, datę oraz fragment layoutu.

Koszulka

Wykonana jest z białego materiału, a na jej froncie znajduje się oficjalny layout tegorocznej edycji, eksponujący charakterystyczny dla miasta punkt – Bramę Targową. Z przodu koszulki zachowana została przestrzeń, którą doskonale wypełni numer startowy.

W takiej koszulce warto nie tylko pobiec na oficjalnej trasie, ale i trenować na co dzień. Ponadto najmłodsi uczestnicy potraktują ją jako niezwykłe wyróżnienie, którym będą chcieli pochwalić się przed kolegami i koleżankami.

Jak je zdobyć?

Medal otrzyma każdy, kto przekroczy linię mety podczas Mini Biegu Piekarczyka oraz Biegów na 5 i 10 km. Aby wziąć udział w „Piekarczyku” wystarczy wejść na oficjalną stronę biegpiekarczyka.pl i przejść do zakładki „Zgłoszenia”, gdzie zamieszczona jest instrukcja dotycząca zapisów. Na stronie dostępne są również wszelkie informacje związane z tą imprezą – regulamin, tras i wiele innych przydatnych informacji.

Na stronie elektronicznezapisy.pl istnieje możliwość zakupu koszulek technicznych dla dzieci w rozmiarach 110, 120, 130, 140, 150 i 160 cm oraz dla dorosłych w rozmiarach od S do XXL. Organizator gwarantuje możliwość zakupu koszulki tylko do 25 maja 2023 roku. Koszt zakupu koszulki wynosi 30 zł.

Sponsorem Strategicznym XIV edycji Elbląskiego Biegu Piekarczyka jest Studio Łazienkowe AWANGARDA.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.