Bieg Piekarczyka z atrakcjami dla najmłodszych

Do rozpoczęcia VI Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka pozostało niewiele ponad tydzień. Cały czas rośnie liczba chętnych do udziału w zawodach, powiększa się także ilość atrakcji, jakie tego dnia przygotowano zarówno dla uczestników biegu jak i kibiców.

Sporo atrakcji czeka na uczestników i kibiców tegorocznego Biegu Piekarczyka, którego organizatorami są Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale Labosport Polska. Biegi towarzyszące, strefa dziecięca, pokaz zumby, wspólna rozgrzewka, wystawa sprzętu sportowego czy pokaz masażu – to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowano na 29 czerwca.

1 (43)

 

– Bieg Piekarczyka to nie tylko bieg główny, czyli zawody sportowe dla dorosłych – informuje Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Podobnie jak w latach poprzednich odbędą się także biegi towarzyszące. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy Mini Bieg Piekarczyka i są to zawody dla dzieci oraz Mini Nordic Walking, czyli rywalizacja dla miłośników chodzenia z kijkami.

W tym roku, w Mini Biegu Piekarczyka, zaplanowane są starty w dwóch kategoriach wiekowych: bieg dzieci (rocznik 2001-2003) i bieg młodzików (rocznik 1999-2000). Pierwszy odbędzie się na dystansie 777 metrów, rozpocznie się o godz. 10.00 i prowadził będzie następującymi ulicami: Stary Rynek, Rybacka, Wodna, Bulwar Zygmunta Augusta. Natomiast o godz. 10.30 rozpocznie się bieg młodzików (rocznik 1999 – 2000) na dystansie 1400 metrów, który przebiegał będzie ulicami: Stary Rynek, Rybacka, Wodna, Studzienna, Wybrzeże Gdańskie, Giełdowa, Wodna, Bulwar Zygmunta Augusta. Zgłoszenia szkół należy przesyłać do 27 czerwca 2014 roku, na adres e-mail: imprezy@mosir.elblag.eu.

– Udział w biegach towarzyszących jest bezpłatny, a pierwsze trzy zawodniczki i pierwszych trzech zawodników, w każdej z kategorii, otrzymają medale i nagrody rzeczowe. Dodatkowo, każdy zawodnik, który ukończy bieg otrzyma specjalny Certyfikat. Prowadzona będzie także punktacja generalna, a najlepsze ze szkół nagrodzone zostaną sprzętem sportowym – dodaje Marek Wnuk.

Oprócz rywalizacji sportowej organizatorzy na ten dzień przygotowali także kilka atrakcji. Przed biegiem głównym, odbędzie się pokaz zumby oraz wspólna rozgrzewka dla zawodników, którą przeprowadzą instruktorzy z Fitnes Club Calypso. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych. Z myślą o nich powstanie specjalna strefa dziecięca, w której najmłodsi będą mogli m.in. bezpłatnie skorzystać ze zjeżdżalni, pobawić się w basenie z kulkami czy poskakać na trampolinie. Zatem każdy, kto 29 czerwca pojawi się na trasie biegu, znajdzie coś dla siebie.

– Wszystkie atrakcje zlokalizowane zostaną nieopodal mety biegu, czyli na Bulwarze Zygmunta Augusta – informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. marketingu i reklamy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Oprócz strefy dziecięcej znajdą się tam także stoiska ze sprzętem sportowym, gdzie każdy będzie mógł zapoznać się z najnowszymi trendami, jakie obecnie panują w zakresie sprzętu sportowego. Do dyspozycji będzie także profesjonalny masażysta, który nie tylko przygotuje nasze mięsnie do dużego wysiłku, ale także udzieli fachowej porady, jak przed biegiem odpowiednio przygotowywać organizm.

Przypomnijmy, że pod adresem www.biegpiekarczyka.pl, nadal przyjmowane są zapisy do biegu. Na niewiele ponad tydzień przed rozpoczęciem imprezy swój udział w biegu zgłosiło już ponad czterystu biegaczy.

Sponsorzy Biegu Piekarczyka: Awangarda, Klimat-el, Attyka, Calypso, Falkon, LIRALIGHTING, La Capra, Bar Kalinka, HYDROBUD, Auto Postek, Drozd, Klima Gold..