Bieg Piekarczyka ponownie zagości w Elblągu

Już po raz szósty Elbląg będzie gospodarzem Biegu Piekarczyka. W tym roku zmagania miłośników biegania będziemy mogli obserwować w niedzielę, 29 czerwca. Trasa biegowa o łącznej długości 10 kilometrów tradycyjnie prowadzić będzie ulicami miasta.

Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W tym roku zawody odbędą się 29 czerwca 2014 roku, a w imprezie przewiduje się udział około 400 zawodników. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, do udziału w zawodach zgłosiło się 273 zawodników. Ostatecznie zawody ukończyło 246 biegaczy. Z tego grona wśród kobiet najlepsza okazała się Marta Krawczyńska, a w rywalizacji mężczyzn zwyciężył Bartosz Mazerski.

„Co roku trasa biegu jest coraz bardziej atrakcyjna, co także wpływa na poziom zawodów” – mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. „Obecnie wyznaczona trasa jest bardzo ciekawa i chcemy by była już stałą dla tego biegu. Cieszy nas także to, że w każdej edycji zwiększa się ilość startujących. Rozpoczynaliśmy od niecałej setki biegaczy, a w ubiegłym roku do Elbląga przyjechało ich już prawie trzystu. To pokazuje, że ranga naszej imprezy cały czas wzrasta” – dodaje Wnuk.

Trasa VI Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka tradycyjnie wynosić będzie 10 kilometrów. Zawodnicy rozpoczną rywalizację na Starym Rynku obok postaci Piekarczyka przy Bramie Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Stary Rynek, Rybacka   Wodna, Studzienną, Orla, Stawidłowa,  Orla, Wybrzeża Gdańskiego, Giełdową, Wodną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wapienną, Zamkową, Drzewna, Rycerska, Pocztowa  ,Robotnicza , Nowa 1, Nowa 2, Stoczniowa , Stary Rynek

Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów. Meta usytuowana zostanie na Bulwarze Zygmunta Augusta.

„Dla pierwszych stu elblążan, którzy dokonają rejestracji na stronie internetowej, przygotowaliśmy niespodziankę” – mówi Janusz Pająk, szef Działu Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. „Dla nich kwota wpisowego została obniżona do 30 złotych. Dodatkowo dla wszystkich uczestników, w cenie wpisowego, przygotowaliśmy bardzo bogaty pakiet startowy.” – dodaje.

Aktualnie trwają zapisy do Biegu Piekarczyka. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą strony internetowej pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Wpisowe wynosi 50 złotych od uczestnika..