Atrakcje podczas Biegu Piekarczyka

Elbląski Bieg Piekarczyka to nie tylko sportowe emocje. W dniu imprezy czekać nas będzie wiele innych atrakcji, z których skorzystają dzieci i dorośli. Na terenie Placu Jagiellończyka pojawią się food trucki, dmuchany plac zabaw, tarcza Turbo Kozak oraz kilka innych niespodzianek.

Strefa gastronomiczna

Bez niej Piekarczyk straciłby swój urok. Jak co roku, nad „miasteczkiem” imprezy, będą unosić się aromatyczne zapachy zapiekanek z pieca, podpłomyków, hot-dogów, zakręconych ziemniaków na patyku oraz produktów regionalnych jak np. obwarzanki, oscypki, pierogi i pajda ze smalcem. Pragnienie zaspokoją m.in. naturalne soki i lemoniady, a zwolennicy „czegoś na słodko” będą mogli zasmakować kołaczy, gofrów czy gorącej czekolady.

Strefa dziecięca

Na terenie postoju taksówek przy ul. Teatralnej pojawią się bezpłatne atrakcje w postaci dmuchanych zamków, zjeżdżalni i placów zabaw. Ze strefy dziecięcej będą mogły skorzystać wszystkie dzieci, również te, które nie biorą udziału w Biegu Piekarczyka.

Strefa partnerów

Na Placu Jagiellończyka, oprócz food trucków, znajdować się będą także inne, bezpłatne atrakcje. Salon CANAL+ przygotował dmuchaną tarczę, popularnie nazywaną Turbo Kozakiem, a także strefę animacji i malowania twarzy. Na miejscu zaprezentują się również Wojska Obrony Terytorialnej z Braniewa, a uczestnicy biegu będą mogli skorzystać z usług SPORT SPA – profesjonalnego masażu oraz tlenoterapii.

Zapisy na XIV Elbląski Bieg Piekarczyka trwają do 30 maja (23:59). Zapisz się i weź udział w największej sportowej imprezie w Elblągu!

Sponsorem Strategicznym XIV edycji Elbląskiego Biegu Piekarczyka jest Studio Łazienkowe AWANGARDA.

Sponsorzy i Partnerzy: Centrum Handlowe Ogrody, Salon CANAL+ CH Ogrody Elbląg, Klimat-el, Hotel Kahlberg, Wolność – Fabryka Słodkości, Centrum Ubezpieczeń EXPERT,OSK EXPERT,BUS EXPERT,Sport SPA – Centrum Odnowy Biologicznej i Fizjoterapii,GRIZ „Bielik”,4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej,Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu,Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Elblągu,Elbląski Szkolny Związek Sportowy,REPROSKAN, Grupa Merlin.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.