Ruszyły zapisy do VIII Biegu Piekarczyka

Do biegu, gotowi, start… ale najpierw trzeba znaleźć się na liście startowej. Ruszyły właśnie zapisy do VIII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka. W tym roku, największa impreza biegowa w naszym mieście, odbędzie się 26 czerwca, podczas Dni Elbląga.

wydarzenie

Choć do rozpoczęcia zawodów pozostały jeszcze cztery miesiące, to już teraz warto zastanowić się i zaplanować jak spędzimy czas w niedzielę 26 czerwca. Jedną z propozycji jaką przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest VIII Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka. W tym roku koszt uczestnictwa w biegu, w zależności od wybranej opcji, wynosi 30 i 50 złotych. Uczestnicy mają do wyboru droższą opcję w której wraz z pakietem startowym otrzymają koszulkę techniczną Biegu Piekarczyka, bądź opcję tańszą, czyli pakiet startowy bez koszulki. Zapisy przyjmowane są do 20 czerwca. Warto się pospieszyć, gdyż w ostatnich dniach przed imprezą (od 21 do 25 czerwca) wpisowe wzrośnie do 80 złotych. Natomiast w dniu imprezy zapisy możliwe będą jedynie w biurze zawodów (koszt 80 zł). Swój udział w imprezie należy zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl.

– Aby dokonać rejestracji trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Biegu Piekarczyka – informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. – Wchodząc na wskazaną stronę klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika.

Tradycją stało się, że przy okazji Biegu Piekarczyka organizowane są także imprezy towarzyszące. Nie inaczej będzie także w tym roku, choć także i tu nastąpiły pewne zmiany. Zamiast biegu dla dzieci i młodzieży rozegrany zostanie Bieg Rodzinny, a do udziału w nim organizatorzy zapraszają najmłodszych wraz z rodzicami i opiekunami. Zapisy przyjmowane będą w dniu imprezy w biurze zawodów, a udział w nim jest bezpłatny. Ponownie na trasie zobaczymy także fanów Nordic Walking, którzy do pokonania będą mieli dystans 5 kilometrów. Zgłoszenia do marszu Nordic Walking przyjmowane są, podobnie jak do biegu głównego, na stronie Biegu Piekarczyka. Uczestnicy Nordic Walking, w zależności od wybranej opcji, otrzymają pakiet startowy z koszulką lub bez oraz medal za ukończenie marszu.

Wracając do imprezy głównej, to trasa VIII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka tradycyjnie wynosi 10 kilometrów i prowadzi ulicami miasta. Zawodnicy rozpoczną rywalizację na Starym Rynku obok postaci Piekarczyka przy Bramie Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Stary Rynek, Rybacka, Wodna, Studzienna, Wybrzeże Gdańskie, Giełdowa, Wodna, Bulwar Zygmunta Augusta, Wapienna, Zamkowa, św. Ducha, Wigilijna, Rycerska, Pocztowa, Armii Krajowej, Robotnicza, Skwer Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Robotnicza, Królewiecka, Stoczniowa, Stary Rynek. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, o długości 5 kilometrów.

– W tym roku trasa biegu została nieco zmodyfikowana i częściowo prowadzi nowymi ulicami, a do tego start i meta znajdują się w tym samym miejscu – wyjaśnia Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – To także ukłon w stronę uczestników, którzy w ubiegłym roku sygnalizowali nam chęć zmiany trasy. Dodatkowo chcieliśmy, by trasa znajdowała się bliżej centrum miasta, a co za tym idzie była bardziej widowiskowa.

Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Bieg główny rozegrany zostanie w niedzielę 26 czerwca o godz. 12.00.
Tekst i fot.MOSiR

wydarzenie.