Przyszli, bo chcą biegać

Ponad 70 osób wzięło udział w inauguracji kolejnej edycji akcji „Piątka dla każdego”, organizowanej w Bażantarni przez stowarzyszenie EL Aktywni. Wśród nich była spora grupa elblążan, którzy dopiero zaczynają biegać.

– Było fantastycznie, trening był dostosowany do nas, czyli do amatorów. Bardzo mi się podobało. Wcześniej próbowałam sama trenować bieganie, ale mi nie wychodziło. Znajomi poradzili mi El Aktywnych, właśnie dlatego, że treningi są dostosowane do amatorów. Zaczynamy spokojnie, uczymy się wszystkiego od podstaw, małymi krokami, aż do celu – dzieliła się wrażeniami po treningu Małgorzata Adamska-Marek, która po raz pierwszy wzięła udział w akcji Piątka dla każdego.

Na apel Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni odpowiedziało dzisiaj ponad 70 osób, wśród nich spora grupa elblążan, którzy dopiero zaczynają biegać.
– Pamiętajcie, że nie sztuką jest przebiec kilometr w 5,5 minuty i potem cierpieć przez dwa dni. Sztuką jest zacząć wolniej i systematycznie poprawiać swoje osiągi. Tu nie chodzi tylko o bieganie, ale o zadbanie o swoją kondycję, lepsze samopoczucie, o ćwiczenie swojego organizmu, by nie budzić się codziennie rano z bólem pleców – tłumaczył początkującym biegaczom Bogusław Tołwiński ze EL Aktywnych.
Trening dla bardziej doświadczonych biegaczy poprowadził Wojciech Bartnicki. A na koniec i tak wszyscy spotkali się na dużej polanie na wspólnym rozciąganiu mięśni.
Część z osób, które biorą udział w „Piątce dla każdego” chcą się zmierzyć z dystansem 10 km podczas Biegu Piekarczyka. 
– Wracam do biegania. Trzeba się jakoś zmotywować. Kolega powiedział, że będzie czekał na mecie Biegu Piekarczyka ze złocistym płynem, dlatego muszę się wyćwiczyć – śmiał się pan Adam.
Treningi „Piątki dla każdego” odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 19. Zbiórka na dużej polanie w Bażantarni. Spotkania potrwają do 2 czerwca, dwa dni później odbędzie się Bieg Piekarczyka. 

Tekst i fot. PortEl