Trening

Każdy może pokonać 5-cio lub 10-cio kilometrową trasę, jeżeli będzie odpowiednio do niej przygotowany i zmotywowany. Jeżeli szukasz wsparcia i profesjonalnych wskazówek przed startem – zapraszamy do wspólnych treningów z Bartnicki Team Elbląg.

W każdy poniedziałek, środę i piątek, o 18:30 w Bażantarni, odbywają się cykliczne spotkania pasjonatów biegania w terenie. Bartnicki Team Elbląg, to grupa biegaczy, którzy trenują razem, przygotowując się do zawodów i jednocześnie spędzają miło czas. Są doświadczonymi uczestnikami imprez sportowych i doskonale wiedzą, jak prawidłowo rywalizować i bawić się na trasie.

Podczas biegu będą oni także pełnić rolę tzw. pacemakerów, czyli pomocników na trasie popularnie nazywanych „zajączkami”. Każdy z nich będzie nadawał odpowiednie tempo, aby przekroczyć linię mety z czasem 45, 50, 55 lub 60 minut. Rozpoznacie ich po przyczepionych balonikach z opisanym czasem oraz towarzyszącym im grupkom uczestników.

Zespół chętnie przyjmie także nowe osoby, które nie tylko chcą poprawić swoje wyniki, ale także tych, którzy chcą po prostu rozwinąć swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportu. Treningi rozpoczynają się o 18:30 przy Muszli Koncertowej, a później odbywa się klasyczna rozgrzewka i bieg leśną trasą. Wspólny trening trwa około godzinę, a tempo jest dostosowane do możliwości wszystkich osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny.