Trening

Trenuj razem z nami do Biegu Piekarczyka

Chcesz przygotować się do XI Biegu Piekarczyka pod okiem doświadczonych biegaczy? Od poniedziałku, 15 kwietnia 2019 r., ruszają wspólne treningi w Bażantarni, na które zapraszają Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni.

Na liście startowej Biegu Piekarczyka jest już ponad 300 osób. Internetowe zapisy na stronie biegpiekarczyka.pl trwają do 24 maja. Zatem jest jeszcze trochę czasu, by zarówno zapisać się na ten największy bieg w naszym mieście, jak i odpowiednio się do niego przygotować.
– Wszystkich, którzy się już zapisali i tych, którzy się jeszcze wahają, zapraszamy na wspólne treningi przed Biegiem Piekarczyka. Spotkania zaczęły się w poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r. o godz. 18.30, zbiórką na polanie w Bażantarni – informuje Łukasz Piśkiewicz, prezes SKS EL Aktywni. – Treningi pod okiem doświadczonych elbląskich biegaczy będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki aż do czerwcowych zawodów. To jest kontynuacja akcji „Piątka dla każdego”, którą organizujemy od kilku lat.
– Treningi to świetne okazja, by zarówno sprawdzić swoją formę, jak i przede wszystkim ją wzmocnić. Można będzie skorzystać z porad doświadczonych biegaczy, tak aby uzyskać jeszcze lepszy wynik – dodaje Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Przypomnijmy, że XI Elbląski Bieg Piekarczyka odbędzie się 2 czerwca 2019. Start biegu głównego na dystansie 10 km o godz. 11. Wcześniej odbędą się Mini Biegi Piekarczyka dla dzieci, podzielone według kategorii wiekowych. Zachęcamy również do zapisów drużyn złożonych z osób reprezentujących głównie firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe.

Tekst i fot. MOSiR oraz SKS EL Aktywni