Mini Bieg, wielka frajda

Drogi Rodzicu, spiesz się! Mini Bieg Piekarczyka cieszy się coraz większą popularnością, a na liście startowej jest już prawie połowa zajętych miejsc. Zapisz swoją pociechę już dziś. Startujemy 4 czerwca z ul. Teatralnej.

Bieg Piekarczyka to duża i popularna impreza sportowa w Elblągu, której nieodzowną częścią jest Mini Bieg dla najmłodszych. Co roku aż 500 dzieci biega indywidualnie lub w parze z rodzicem, zdobywając medale i ciesząc się z pokonanej trasy. Dodatkowo na terenie imprezy powstanie małe „miasteczko”, wewnątrz którego pojawią się dmuchane place zabaw, food trucki oraz kilka innych atrakcji zorganizowanych z myślą o dzieciach i dorosłych.

Przed startem dorosłych, swoje metry w Mini Biegu Piekarczyka pokonają dzieci i młodzież, których wiek będzie odpowiadać długości trasy. Pierwszy bieg ruszy o 8:50, a starty będą odbywać się w kolejności od najstarszych do najmłodszych uczestników. Sportowa zabawa toczyć się będzie na 6 dystansach: 50 (0-2 lat), 100 (3-4 lat), 200 (5-6 i 7-8 lat), 300 (9-10 lat), 400 (11-12 lat) i 600 m (13-14 lat). Wszystkie trasy i pętle będą wyznaczone przy ul. Teatralnej, a na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Coraz więcej osób zapisuje się na naszą imprezę. Limit miejsc na bieg dziecięcy to okrągłe 500 osób, a lista startowa została w połowie zapełniona, więc warto już teraz podjąć decyzję o udziale. Zgłoszenia do Mini Biegu Piekarczyka przyjmowane są jedynie poprzez stronę biegpiekarczyka.pl. Klikając w menu „Zgłoszenia” i „Formularz zgłoszeniowy”, pojawi się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów, które są realizowane przez system Elektroniczne Zapisy.

Bieg Główny i drużynowy

Do udziału w XIV Elbląskim Biegu Piekarczyka zapraszamy nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych, którzy mogą pokonać 5 lub 10 kilometrów. Na dłuższym dystansie rywalizować będą również drużyny, składające się z minimum 5 zawodników. Zapisy prowadzone są podobnie jak w przypadku Mini Biegu na stronie biegpiekarczyka.pl.   

Organizatorami XIV edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR