Z nami ukończysz Piekarczyka

Dokładnie 4 czerwca startuje XIV edycja Elbląskiego Biegu Piekarczyka. Każdy może pokonać 5-cio lub 10-cio kilometrową trasę, jeżeli będzie odpowiednio do niej przygotowany i zmotywowany. Jeżeli szukasz wsparcia i profesjonalnych wskazówek przed startem – zapraszamy do wspólnych treningów z Team Karaś Elbląg.

W każdy poniedziałek, środę i piątek, o 18:30 w Bażantarni, odbywają się cykliczne spotkania pasjonatów biegania w terenie. Team Karaś Elbląg to grupa biegaczy, którzy trenują razem, przygotowując się do zawodów i jednocześnie spędzają miło czas. Są doświadczonymi uczestnikami imprez sportowych i doskonale wiedzą, jak prawidłowo rywalizować i bawić się na trasie.

Podczas biegu będą oni także pełnić rolę tzw. pacemakerów, czyli pomocników na trasie popularnie nazywanych „zajączkami”. Każdy z nich będzie nadawał odpowiednie tempo, aby przekroczyć linię mety z czasem 45, 50, 55 lub 60 minut. Rozpoznacie ich po przyczepionych balonikach z opisanym czasem oraz towarzyszącym im grupkom uczestników.

Zespół chętnie przyjmie także nowe osoby, które nie tylko chcą poprawić swoje wyniki, ale także tych, którzy chcą po prostu rozwinąć swoje umiejętności w tej dyscyplinie sportu. Treningi rozpoczynają się o 18:30 przy Muszli Koncertowej, a później odbywa się klasyczna rozgrzewka i bieg leśną trasą. Wspólny trening trwa około godzinę, a tempo jest dostosowane do możliwości wszystkich osób. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Trwają zapisy

Każdy, kto lubi biegać, zaczyna swoją przygodę z tą dyscypliną sportu lub po prostu jest fanem aktywności fizycznej, jest mile widziany na trasie. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsi w kategorii generalnej i w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną dodatkowo wyróżnieni pucharami i nagrodami pieniężnymi. Na 10 km mogą wystartować osoby, które najpóźniej w dniu startu mają ukończone 16 lat, zaś w Biegu Towarzyszącym na 5 km minimalny wiek to 14 lat. Zapisy prowadzone są na stronie www.biegpiekarczyka.pl.

Organizatorami XIV edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR