Zbierz drużynę i pobiegnij z Piekarczykiem

Są w różnym wieku, zajmują inne stanowiska, mają różne wykształcenie i sposób na życie, ale łączy ich jedno – miłość do biegania. Zbierz swoją drużynę i wystartuj 26 czerwca w VIII Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka.

096-IMG_6661

Bieganie, wspólne cele czy pobijanie własnych rekordów, to elementy, które integrują ludzi. Bieganie w jednej drużynie stało się modne w naszym kraju. Podczas największych biegów możemy zaobserwować na trasie zawodników w tych samych koszulkach, zazwyczaj reprezentujących zakład pracy lub klub sportowy. Wspólne bieganie wyzwala dodatkowe emocje, a wysiłek fizyczny, przyspieszone tętno i litry potu wylane na trasie, tylko wzmagają przyjemność, jaką niesie ze sobą ten wspaniały sport.

– Biegnąc pod szyldem firmy i w firmowych koszulkach zazwyczaj zawodnicy wyróżniają się z tłumu – twierdzi Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. – Dla większości pracowników bieganie to rekreacja oraz okazja do spotkań integracyjnych. Jak się okazuje bieganie zbliża ludzi, a drużyna złożona z pracowników robi świetną promocję swojej firmie. Takich biegowych teamów, niemal na każdym biegu w Polsce, można zaobserwować wiele.

Także elbląski Bieg Piekarczyka doczekał się już kilku firmowych grup. W ubiegłym roku na trasie można było zaobserwować biegaczy z: Alstom Power, Lira Lighting czy FLSmidth Maag Gear. Wszystko wskazuje na to, że także i w tym roku wspomniane drużyny zobaczymy na trasie Piekarczyka. Do tego grona dołączy także reprezentacja Elbląskiej Gazety Internetowej portEl.pl, która kompletuje skład na największy bieg w naszym mieście.

– Wspólne bieganie daje wiele satysfakcji, sprawia, że trasa staje się łatwiejsza i przyjemniejsza – tłumaczy Rafał Gruchalski, redaktor naczelny portEl.pl. – Do tego będąc na trasie w grupie możemy się nawzajem motywować i wspierać. Uznaliśmy, że skoro w ubiegłym roku inne zakłady pracy wystawiły w biegu swoje drużyny, to dlaczego my nie możemy zrobić tak samo. W tym roku obchodzimy 15-lecie istnienia gazety i z tej okazji nasza drużyna liczyć będzie 15 osób. W redakcji nie ma tylu biegaczy, dlatego do naszej drużyny zaprosiliśmy mieszkańców miasta. Cały czas czekamy na zgłoszenia.

Przypominamy, że nadal trwają także zapisy do VIII Elbląskiego Biegu Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 26 czerwca o godz. 12:00. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Koszt uczestnictwa w biegu, w zależności od wybranej opcji, wynosi 30 i 50 złotych. Zawodnicy mają do wyboru droższą opcję w której wraz z pakietem startowym otrzymają koszulkę techniczną Biegu Piekarczyka, bądź opcję tańszą, czyli pakiet startowy bez koszulki. Warto się pospieszyć, gdyż zapisy w tych kwotach przyjmowane są do 20 czerwca. Później (od 21 do 25 czerwca) wpisowe wzrośnie do 80 złotych. Natomiast w dniu imprezy zapisy możliwe będą jedynie w biurze zawodów (koszt 80 zł).

– Bieganie stało się już tak popularne, że coraz więcej firm decyduje się wesprzeć swoich pracowników w tym hobby – dodaje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – To świetny sposób integracji pracowników, bo w końcu nic tak nie jednoczy jak dobra zabawa. W Elblągu jest już kilka firm, które biegały już z Piekarczykiem. Mam nadzieję, że w ich ślady pójdą kolejne. Do wspólnej zabawy zapraszamy nie tylko firmy, ale także stowarzyszenia, kluby czy szkoły. Weźcie znajomych, przyjaciół, zorganizujcie biegowy team i zgłoście się do Biegu Piekarczyka.

Aby dokonać rejestracji trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Biegu Piekarczyka. Wchodząc na stronę www.biegpiekarczyka.pl klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika.

Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

115-IMG_6234 (2)

Tekst i fot. MOSiR