Trwają zapisy na Bieg Piekarczyka

Już od miesiąca można zgłaszać swój udział w największych zawodach biegowych w Elblągu. XII edycja Biegu Piekarczyka zaplanowana jest na 30 maja, a liczba uczestników zwiększa się z każdym dniem. W tym roku impreza będzie miała wyjątkowy charakter, ponieważ idealnie wpisuje się w obchody 500-lecia bohaterskiego czynu młodego Piekarczyka.

Mimo, że w czasach pandemii wszelkie sportowe imprezy zostały wstrzymane, organizatorzy i przede wszystkim sympatycy aktywności fizycznej liczą na to, że ta trudna sytuacja wkrótce zmieni się na lepsze i przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz wszelkich obostrzeń Bieg Piekarczyka będzie mógł zostać zrealizowany bezpiecznie. Każdy fan biegania z niecierpliwością czeka na możliwość zmierzenia się z innymi biegaczami, w szczególności na tak atrakcyjnej trasie, jak „piekarczykowa”, która prowadzi ulicami Elbląga. A że pogoda za oknem będzie coraz ładniejsza, to tylko potęguje chęć wyjścia i korzystania z atrakcji wiosny.

Uczestnicy tegorocznego Biegu Piekarczyka pobiegną na dwóch dystansach – 10 km (Bieg Główny) oraz 5 km (Bieg Towarzyszący). Dzięki temu ci, którzy nabierają dopiero biegowego doświadczenia, będą mogli sprawdzić się na krótszym odcinku, stopniowo podnosząc swoje umiejętności, tak aby za rok móc zmierzyć się już z dłuższą, 10-kilometrową trasą. Natomiast dla najmłodszych sportowców dzień wcześniej (29 maja) odbędzie się Mini Bieg Piekarczyka, który po raz pierwszy zagości na Torze Kalbar.

Pozostaje pytanie: jak zapisać się na zawody? Zapraszamy na stronę biegpiekarczyka.pl, gdzie znajdują się wszelkie szczegółowe informacje, podział na kategorie wiekowe, regulamin, opis trasy i mapa, a także formularz zgłoszeniowy. 

Organizatorami XII Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR