Obejrzyj film z XII Biegu Piekarczyka

XII Elbląski Bieg Piekarczyka był największą imprezą biegową w naszym mieście od dłuższego czasu. Dziękujemy wszystkim biegaczom oraz kibicom, którzy tak licznie przybyli i dopingowali zawodników. To było wielkie święto wszystkich zgromadzonych na linii startu, na trasie i przy scenie na Placu Jagiellończyka. Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez MOSiR.

Tegoroczny Bieg Piekarczyka zaczął się w sobotę, 19 czerwca, rywalizacją najmłodszych zawodników na Torze Wrotkarskim Kalbar. Zgłoszonych zostało aż 500 dzieci, czyli dokładnie tyle ile było miejsc. Natomiast na biegi na 5 i 10 km, które odbywały się w niedzielę, 20 czerwca w centrum Elbląga, zapisało się prawie 750 osób. Starty rozłożone zostały na 3 tury, zgodnie z wytycznymi wynikającymi z pandemii. Mimo bardzo słonecznej pogody i wysokiej temperatury były to bardzo udane wydarzenia, na które tak wszyscy czekali. Jeszcze raz Dziękujemy wszystkim Sponsorom i Partnerom, którzy wsparli XII Elbląski Bieg Piekarczyka. Bez ich pomocy organizacja tak dużej imprezy biegowej nie byłaby możliwa.

Sponsorzy główni: American Home Biuro Nieruchomości oraz WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy

Sponsor strategiczny: Studio Łazienkowe Awangarda

Sponsorzy i partnerzy: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków, Reproskan Sp. z o.o., Wolność, Hotel Kahlberg, EXPERT – Centrum ubezpieczeń oraz Ośrodek Szkolenia Kierowców, SPORT SPA – Centrum Odnowy Biologicznej, Tlenoterapia Elbląg – Gabinet Hiperbaryczny, Smaczny Targ – Festiwal Pierogów, Smaków Świata oraz Piwa, Wina i Cydru, Grupa Ratowniczo-Interwencyjno-Zabezpieczeniowa „BIELIK”

Organizatorzy: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu

Patronat honorowy: Prezydent Miasta Elbląg, Witold Wróblewski