Ruszyły zapisy na XII Bieg Piekarczyka

Od 24 stycznia można dokonywać zapisów na XII Elbląski Bieg Piekarczyka. Największa impreza biegowa w naszym mieście odbędzie się w niedzielę, 31 maja. W tegorocznym biegu jest kilka nowości – nowa trasa oraz dodatkowy dystans na 5 kilometrów.

Znana jest już data organizacji największej imprezy biegowej w naszym mieście. Mowa oczywiście o XII Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka, który z roku na rok gromadzi na starcie coraz więcej uczestników. 12 edycja biegu odbędzie się w niedzielę, 31 maja 2020 roku. Natomiast od piątku (24 stycznia) wszyscy chętni mogą już dokonywać zapisów imprezę.

 

– Nowością w tegorocznej edycji jest dodatkowy dystans. Oprócz biegu głównego na 10 km będzie można pokonać o połowę krótszą trasę, liczącą 5 km – informuje Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Jest to specjalna propozycja dla osób, dla których dystans 10 km jest zbyt dużym wyzwaniem, a chcieliby uczestniczyć w imprezie. Być może start w Biegu Piekarczyka na tyle im się spodobam że za rok zdecydują się już na udział w biegu głównym na 10 km.

Bieg Piekarczyka na stałe wpisał się już w kalendarz imprez biegowych w naszym mieście, a to oznacza, że na liście startowej nie może zabraknąć najbardziej zagorzałych biegaczy.

– Zachęcamy wszystkich miłośników biegania do udziału w kolejnej edycji Biegu Piekarczyka – dodaje Marek Kucharczyk. – Mamy nadzieję, że w ostatnim dniu maja ponownie na starcie biegu stanie rekordowa liczba uczestników, tym bardziej, że tegoroczna nowa trasa poprowadzi innymi niż dotąd ulicami Elbląga.

Koszt uczestnictwa w XII Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka wynosi 40 złoty. Dodatkowo będzie możliwość zakupu okolicznościowej koszulki w cenie 20 zł. Przed biegiem głównym odbędzie się tradycyjnie Mini Bieg Piekarczyka dla dzieci i młodzieży, w którym opłata za start wynosi 15 złoty. Młodzi biegacze, podobnie jak dorośli uczestnicy Biegu Piekarczyka, otrzymają na mecie okolicznościowy medal. Warto się spieszyć, bo liczba miejsc w Mini Biegu Piekarczyka jest ograniczona (500 miejsc).

Udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Aby dokonać rejestracji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Biegu Piekarczyka. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika. Posiadacze konta mają możliwość porównywania wyników, śledzenia statystyk, a także wygenerowania certyfikatu ukończenia zawodów po każdej imprezie.

Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR