Wystartuj z Piekarczykiem na X jubileusz biegu

Od 1 stycznia można dokonywać zapisów na X Elbląski Bieg Piekarczyka, który na ulicach naszego miasta odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca. Podczas jubileuszowej edycji na biegaczy czeka nie tylko zmieniona trasa, ale także całkowicie nowe miejsce startu i mety.

Znana jest już data organizacji największej imprezy biegowej w naszym mieście. Mowa oczywiście o Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka, który z roku na rok gromadzi na starcie coraz więcej uczestników. Jubileuszowa, 10 edycja biegu odbędzie się w niedzielę, 3 czerwca 2018 roku. Tym razem jednak organizatorzy imprezy, którymi są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotowali dla uczestników kilka nowości. Zmianie uległa zarówno trasa biegu jak i miejsce zlokalizowania startu i mety.

– Przed nami jubileuszowa edycja Biegu Piekarczyka, dlatego też postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian – informuje Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. – Pierwsza, dotyczy trasy, którą zmodyfikowaliśmy w taki sposób, by oprócz Starego Miasta przebiegała także przez większą część centrum Elbląga. To powinno jeszcze bardziej uatrakcyjnić bieg zarówno dla samych uczestników jak i kibiców. Bieg nie straci także swojego klimatu, bo zawodnicy oczywiście pojawią się na Starym Mieście, przebiegną pod Bramą Targową, tuż obok figury Piekarczyka. Drugą z nowości jest usytuowanie startu i mety, które zlokalizowane zostaną na ul. Teatralnej, naprzeciwko Światowida. Jest tam zdecydowanie więcej miejsca dla biegaczy, a i kibice będą mogli, w dużo lepszych warunkach, obserwować uczestników zawodów.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy będą mieli do pokonania dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów. Trasa X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka rozpocznie się na ul. Teatralnej. Następnie zawodnicy pobiegną ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wodną, Giełdową (Most Wysoki nad rzeką Elbląg),  Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienną, Wodną, Rybacką, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, aż do ulicy Teatralnej, gdzie zakończą pierwszą pętlę. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Koszt uczestnictwa w jubileuszowym biegu wynosi, w zależności od wybranej opcji, 30 złotych i obejmuje pakiet startowy bez koszulki oraz 50 złotych i wówczas w pakiecie startowym znajdzie się koszulka Biegu Piekarczyka. Opłata pobierana jest także w Mini Biegu Piekarczyka – IV ENDURO KID i wynosi 10 złotych. Młodzi biegacze, podobnie jak dorośli uczestnicy Biegu Piekarczyka, otrzymają na mecie okolicznościowy medal. Warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona i dla biegu głównego wynosi 999 miejsc, a dla Mini Biegu Piekarczyka 300 miejsc. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu.

Aby dokonać rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Biegu Piekarczyka. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika. Posiadacze konta mają możliwość porównywania wyników, śledzenia statystyk, a także wygenerowania certyfikatu ukończenia zawodów po każdej imprezie.

Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.
Tekst i fot. MOSiR