Wystartuj w promocyjnej cenie

Zapisy na XIV Elbląski Bieg Piekarczyka potrwają aż do maja, jednak tylko do końca lutego można skorzystać z wyjątkowej ceny za pakiet startowy. Aktualna promocja to okrągłe 50 złotych za udział w biegu głównym oraz 20 złotych za Mini Bieg Piekarczyka. Warto podjąć decyzję czym prędzej, bo jak mawia stare, polskie przysłowie – czas to pieniądz!

Gdy za oknem zniknie śnieg, na drzewach pojawią się kolorowe liście, a w kalendarzu zamienimy maj na czerwiec, będzie to oznaczać zbliżającą się XIV edycję Elbląskiego Biegu Piekarczyka. Jak co roku wspólnie spotkamy się na linii startu przy ul. Teatralnej oraz będziemy mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji (dmuchane place zabaw, food trucki) na terenie Placu Jagiellończyka.

W harmonogramie elbląskich imprez Bieg Piekarczyka towarzyszy nam od wielu lat i także teraz doczeka się swojej kontynuacji. Tutaj można nie tylko powalczyć o swoje „życiówki”, ale także rozpocząć przygodę z bieganiem, wystartować drużynowo z przyjaciółmi lub po prostu wystartować dla własnej przyjemności. Jest to wydarzenie, w którym mogą wziąć udział wszyscy, zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorośli.

Zabawę rozpoczniemy od Mini Biegu Piekarczyka, w którym wystartują dzieci (0-14 lat) na dystansach przypisanych do określonego wieku: 50, 100, 200 (dwie kategorie wiekowe), 300, 400 i 600 metrów. Starty będą odbywały się w kolejności od najstarszych do najmłodszych uczestników, a po przekroczeniu linii mety każdy biegacz otrzyma unikatowy medal.

Po zakończeniu części dla dzieci, o godz. 11:00 rozpocznie się bieg główny, którego celem będzie pokonanie dystansu 5 lub 10 kilometrów. Peleton wystartuje z ul. Teatralnej w kierunku ul. Nowowiejskiej, a później uczestnicy pojawią się na ulicach: Traugutta, Grota-Roweckiego, Armii Krajowej, Pocztowej, Rycerskiej, Wigilijnej, Świętego Ducha, Wodnej, Wałowej, Stoczniowej, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niskiej, Browarnej, wbiegną na rondo Zamech i na metę na ul. Teatralnej.

Najlepsi w kategorii generalnej i w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną wyróżnieni statuetkami i nagrodami pieniężnymi, natomiast każdy uczestnik, bez względu na osiągnięty czas, otrzyma pamiątkowy medal za udział w Biegu Piekarczyka.

Ostatnie godziny promocji

Wszystkie osoby, które do 28 lutego zdecydują się zapisać na bieg, skorzystają z promocyjnej ceny za pakiet startowy. Tylko do końca miesiąca opłata za bieg główny wynosi 50 złotych, z kolei za Mini Bieg Piekarczyka 20 złotych. Po tym terminie ceny będą wzrastać: 60 i 25 złotych do 15 maja oraz 70 i 30 złotych do 30 maja. Podjęcie decyzji już teraz to oszczędność nie tylko czasu, ale przede wszystkim pieniędzy. Więcej szczegółów w regulaminie.

Zapisy

Zgłoszenia do XIV Elbląskiego Biegu Piekarczyka przyjmowane są jedynie za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej biegpiekarczyka.pl. Klikając w menu „Zgłoszenia” i „Formularz zgłoszeniowy”, pojawi się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów, które są realizowane przez system Elektroniczne Zapisy.

Organizatorami XIV edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Tekst i fot. MOSiR