Weź udział w 3 największych imprezach sportowych

XII Bieg Piekarczyka, Garmin Iron Triathlon oraz VII Bieg Niepodległości to największe imprezy sportowe, które odbędą się w tym roku w Elblągu. Już teraz możesz zapisać się na dwa pierwsze wydarzenia! Zobacz film promujący te imprezy.

Dwie imprezy biegowe (Biegi Piekarczyka i Niepodległości) i trzecia łącząca 3 dyscypliny sportowe (Garmin Iron Triathlon) to propozycje, do których szykować się można cały rok. Odbywają się one cyklicznie w naszym mieście i ściągają z roku na rok coraz większą liczbę uczestników, a także kibiców. W każdej z tych imprez udział biorą zarówno dzieci, jak i młodzież, a przede wszystkim dorośli miłośnicy sportowej rywalizacji.

– Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie aktywnym spędzaniem czasu w Elblągu – mówi Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – To świetna promocja zarówno zdrowego trybu życia, jak i samego Elbląga, do którego w trakcie tych wydarzeń przyjeżdża sporo osób z różnych części naszego kraju, a także z zagranicy.

XII Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka wystartuje 31 maja. Przed biegiem głównym na 10 km odbędą się biegi dziecięce, które już teraz cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci w zależności od wieku będą miały do pokonania dystans od 50 do 600 m. Równolegle do biegu głównego przebiegać będzie rywalizacja drużynowa.

W tegorocznej, już 12 edycji Biegu Piekarczyka, pojawią się nowości. Jedną z nich jest bieg na 5 km, czyli propozycja dla osób, które mniej wyczynowo podchodzą do tego sportu, ale chcą wziąć udział w największej imprezie biegowej w naszym mieście. Jest to dystans, który dla większości osób nie powinien sprawić większego kłopotu. Nowością jest również trasa, która ponownie rozpocznie i zakończy się na ulicy Teatralnej, ale przebiegać będzie innymi ulicami niż dotychczas.

Zapisy na bieg główny, bieg towarzyszący na 5 km, bieg drużynowy oraz biegi dziecięce odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie biegpiekarczyka.pl.

Garmin Iron Triathlon odbędzie się w Elblągu 19 lipca. Będzie to już piąta odsłona tej imprezy w naszym mieście. Pływanie ponownie odbędzie się w rzece Elbląg. Następnie zawodnicy pojadą Trasą Unii Europejskiej i drogą wojewódzką nr 503 aż do nawrotu w Kamionku Wielkim. Trasa biegowa będzie prowadziła przez Stare Miasto. Rywalizacja zakończy się tradycyjnie na Placu przed Katedrą św. Mikołaja. Te zawody to przede wszystkim ciekawa i szybka trasa oraz możliwość rywalizacji na trzech dystansach: 1/2 IM, 1/4 IM oraz 1/8 IM. Jednak to co wyróżnia zawody Garmin Iron Triathlon w Elblągu to zdecydowanie jedyna na świecie trasa z atestem. Od 2018 roku podczas Garmin Triathlon Elbląg odbywa się challenge #breaking1h50’ w przypadku mężczyzn i #breaking2h’ wśród kobiet rywalizujących na dystansie 1/4 IM! Zawodnicy, którzy tego dokonają i pobiją tym samym rekord Polski wyjadą z Elbląga bogatsi o 10.000 zł. Imprezą towarzyszącą triathlonowi ponownie będą zawody biegowe dla dzieci – Garmin Kids na dystansach: 200 m, 500 m i 1000 m.

– Warto podkreślić, że w Elblągu co roku pada rekord frekwencji, zarówno wśród zawodników, jak i w liczbie kibiców, którzy dopingują triathlonistów na każdym etapie zawodów – mówi Marcin Florek z Labo Sport. – Praktycznie od startu do mety w Elblągu zawodnicy są na wyciągnięcie ręki, a kibice znajdują się w samym centrum wydarzeń.

Zapisy na wszystkie dystanse Garmin Iron Triathlon Elbląg 2020 trwają na oficjalnej stronie cyklu: www.irontriathlon.pl.

VII Elbląski Bieg Niepodległości ruszy ulicami Elbląga 11 listopada. Zapisy na ten bieg rozpoczną się we wrześniu, ale już teraz warto zacząć przygotowywać się do tego wydarzenia.

Organizatorami XII Biegu Piekarczyka, Garmin Iron Triathlon oraz VII Biegu Niepodległości są: Urząd Miejski w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Labo Sport. Patronat honorowy nad imprezami objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst MOSiR, Labo Sport