Kup koszulkę i pobiegnij w barwach „Piekarczyka”

Do sprzedaży trafiła oficjalna koszulka XII Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka. W tym roku nowością jest fakt, że w barwach Piekarczyka, oprócz dorosłych, będą mogli pobiec również najmłodsi uczestnicy biegu.

Coraz większymi krokami zbliża się kolejna edycja największej biegowej imprezy w Elblągu. Tegoroczny Bieg Piekarczyka wiąże się z kilkoma nowościami. Oprócz nowej trasy (do sprawdzenia tutaj), czy dodatkowego dystansu na 5 km dla mniej zaawansowanych biegaczy, organizatorzy przygotowali także możliwość nabycia oficjalnej koszulki imprezy dla dziecka startującego w Mini Biegu Piekarczyka.

A jak wygląda tegoroczny projekt koszulki? Białe tło staje się już charakterystycznym elementem elbląskiego biegu. Przednia strona koszulki przedstawia m.in. panoramę Starego Miasta, postać biegaczki i rzecz jasna nazwę imprezy. Na rękawkach tradycyjnie znalazły się herb miasta i logo MOSiR, czyli organizatorów imprezy. Natomiast na plecach, oprócz napisu „Elbląg w formie”, jest miejsce na logotypy najważniejszych sponsorów tegorocznego biegu.

W tym roku sposób zakupu koszulki różni się od tych znanych z lat poprzednich. Chcąc zamówić koszulkę dla dorosłych wystarczy kilka razy nacisnąć myszką. Na stronie elektronicznezapisy.pl znajduje się dodatkowy „event”, czyli „Koszulki techniczne – XII Elbląski Bieg Piekarczyka”. Tutaj zamawiamy wersję dla dorosłych, poprzez opcję „zapisz się”. Następnie wybieramy rozmiar koszulki i dokonujemy płatności w kwocie 20 złotych. Termin, w którym można dokonać zakupu koszulki technicznej mija 7 maja 2020 roku.

Natomiast, aby zamówić koszulki dla uczestników Mini Biegu Piekarczyka trzeba przesłać zgłoszenie zakupu trykotu na adres mailowy imprezy@mosir.elblag.eu wraz z podaniem rozmiaru. Dla młodszych uczestników biegu można zakupić koszulki w następujących rozmiarach: 104 cm, 110-116 cm, 122-128 cm, 134-140 cm, 146-152 cm, 158-164 cm. Zakupu koszulki jest możliwy również tylko do 7 maja, a cena, podobnie jak u dorosłych, wynosi 20 zł.

Cały czas przyjmowane są zgłoszenia do Biegu Piekarczyka na 10 km, Biegu Towarzyszącego na 5 km oraz na Mini Bieg Piekarczyka. Zapisów można dokonać za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej biegpiekarczyka.pl. Wchodząc na stronę i klikając w menu „ZGŁOSZENIA” -> „FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY”, pojawi się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów, które są realizowane przez system elektronicznezapisy.pl.

Organizatorami XII Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR