Rośnie liczba chętnych do udziału w Biegu Piekarczyka

Coraz więcej nazwisk można znaleźć na liście startowej do tegorocznego Biegu Piekarczyka. Od chwili uruchomienia elektronicznych zapisów do dnia dzisiejszego do udziału w biegu zgłosiło się już ponad 240 zawodników.

086-IMG_6615

W tym roku zapisy do największej imprezy biegowej w naszym mieście rozpoczęły się w połowie lutego. I choć od uruchomienia listy startowej minęły niespełna dwa miesiące, to chęć udziału w VIII Elbląskim Biegu Ulicznym Piekarczyka zgłosiło już ponad 240 zawodników. To pokazuje, że zawodnicy nie tylko z Elbląga, ale również z Polski, a nawet zagranicy lubią przyjeżdżać do naszego miasta i startować w Biegu Piekarczyka.
– Choć do biegu pozostały jeszcze prawie trzy miesiące, to z dnia na dzień widzimy jak na liście startowej przybywa nowych nazwisk – informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. – Dane jasno pokazują, że z roku na rok ilość uczestników biegu wzrasta. Przypomnę, że w ubiegłym roku na trasie biegu pojawiło się ostatecznie prawie pół tysiąca zawodników. Jeśli tempo zapisów zostanie utrzymane, to w tym roku także powinien paść kolejny rekord frekwencji.
Cały czas trwają zapisy do VIII Elbląskiego Biegu Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 26 czerwca o godz. 12:00. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Koszt uczestnictwa w biegu, w zależności od wybranej opcji, wynosi 30 i 50 złotych. Zawodnicy mają do wyboru droższą opcję w której wraz z pakietem startowym otrzymają koszulkę techniczną Biegu Piekarczyka, bądź opcję tańszą, czyli pakiet startowy bez koszulki. Warto się pospieszyć, gdyż zapisy w tych kwotach przyjmowane są do 20 czerwca. Później (od 21 do 25 czerwca) wpisowe wzrośnie do 80 złotych. Natomiast w dniu imprezy zapisy możliwe będą jedynie w biurze zawodów (koszt 80 zł).
Aby dokonać rejestracji trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Biegu Piekarczyka. Wchodząc na stronę www.biegpiekarczyka.pl klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika.
Trasa VIII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka tradycyjnie wynosi 10 kilometrów i prowadzi ulicami miasta. Zawodnicy rozpoczną rywalizację na Starym Rynku obok postaci Piekarczyka przy Bramie Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Stary Rynek, Rybacka, Wodna, Studzienna, Bulwar Zygmunta Augusta, Wybrzeże Gdańskie, Giełdowa, Wodna, Bulwar Zygmunta Augusta, Wapienna, Zamkowa, św. Ducha, Wigilijna, Rycerska, Pocztowa, Armii Krajowej, Robotnicza, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Robotnicza, Królewiecka, Stoczniowa, Stary Rynek. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, o długości 5 kilometrów.
Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

079-IMG_6572

Tekst i fot. MOSiR