Piekarczyk z atestem PZLA

Liczy 10 kilometrów, prowadzi ulicami miasta, jest urokliwa i powinna biegaczom przypaść do gustu. Mowa oczywiście o trasie Biegu Piekarczyka, która w minionym tygodniu ponownie została zmierzona, sprawdzona, a na koniec otrzymała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

084-IMG_6611


W tym roku trasa biegu została zmodyfikowana, co czyni ją ciekawszą i bardziej przyjazną dla biegaczy. Częściowo prowadzi nowymi ulicami, start i meta znajdują się w tym samym miejscu, a zawodnicy będą mieli okazję nie tylko podziwiać elbląską Starówkę, ale także centrum miasta. To wszystko sprawiło, że nowa trasa musiała przejść testy, by otrzymać atest. W ubiegłym tygodniu w Elblągu gościł Zenon Piątek, przedstawiciel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który przeprowadził pomiar i atestację trasy. Zadanie zostało przeprowadzone pomyślnie, a to oznacza, że możemy już odliczać dni do startu w VIII Elbląskim Biegu Ulicznym Piekarczyka.
– Atest PZLA, który został nam przyznany na trzy lata, to gwarancja, że trasa jest dokładnie wymierzona i uzyskany na niej rezultat będzie precyzyjny i wiarygodny – mówi Janusz Pająk z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Dzięki atestowi wyniki uzyskiwane podczas biegu mogą być uznawane jako oficjalne, łącznie z rekordem Polski czy Świata. Ta informacja jest ważna nie tylko dla nas jako organizatorów, ale także dla wszystkich uczestników, którzy swą przygodę z bieganiem wiążą właśnie z pobijaniem własnych rekordów.
Trasa VIII Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka tradycyjnie wynosi 10 kilometrów i prowadzi ulicami miasta. Zawodnicy rozpoczną rywalizację na Starym Rynku, obok postaci Piekarczyka, przy Bramie Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Stary Rynek, Rybacka, Wodna, Studzienna, Bulwar Zygmunta Augusta, Studzienna, Wybrzeże Gdańskie, Giełdowa, Wodna, Bulwar Zygmunta Augusta, Wapienna, Zamkowa, św. Ducha, Wigilijna, Rycerska, Pocztowa, Armii Krajowej, Robotnicza, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała, Robotnicza, Królewiecka, Stoczniowa, Stary Rynek. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwie pętle, o długości 5 kilometrów.
Przypominamy, że cały czas trwają zapisy do VIII Elbląskiego Biegu Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 26 czerwca o godz. 12:00. Do tej pory do biegu zgłosiło się ponad 150 zawodniczek i zawodników. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Koszt uczestnictwa w biegu, w zależności od wybranej opcji, wynosi 30 i 50 złotych. Zawodnicy mają do wyboru droższą opcję w której wraz z pakietem startowym otrzymają koszulkę techniczną Biegu Piekarczyka, bądź opcję tańszą, czyli pakiet startowy bez koszulki. Warto się pospieszyć, gdyż zapisy w tych kwotach przyjmowane są do 20 czerwca. Później (od 21 do 25 czerwca) wpisowe wzrośnie do 80 złotych. Natomiast w dniu imprezy zapisy możliwe będą jedynie w biurze zawodów (koszt 80 zł).
Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.
Tekst i fot. MOSiR

.