Piekarczyk z rekordem frekwencji! Mamy już trzystu chętnych!

plakat_media

Choć do rozpoczęcia zawodów pozostały jeszcze ponad trzy tygodnie, to już możemy powiedzieć, że VI Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka będzie wyjątkowy pod względem frekwencji. Do tej pory, do biegu organizowanego przez Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firmę LABOSPORT Polska zgłosiło się już trzystu biegaczy.

Bieg Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się 29 czerwca, jest coraz bardziej rozpoznawalną imprezą nie tylko w Elblągu, ale i całym kraju. Ciekawa i przyjazna trasa, coraz lepsi zawodnicy, cenne nagrody i organizacja na wysokim poziomie – to tylko niektóre czynniki, jakie wpływają na frekwencję podczas biegu.

– Pierwsze cztery biegi wraz z Urzędem Miejskim organizowali Międzyszkolny Ośrodek Sportowy i MKS Truso – przypomina Janusz Pająk, z działu imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Rozpoczynaliśmy od udziału 29 kobiet i 76 mężczyzn. Jednak co roku liczba startujących sukcesywnie się powiększała.

I tak, w ubiegłym roku do udziału w zawodach zgłosiło się 273 biegaczy. Ostatecznie zawody ukończyło 246 zawodników. Z tego grona, wśród kobiet najlepsza okazała się Marta Krawczyńska, a w rywalizacji mężczyzn zwyciężył Bartosz Mazerski. Na niewiele ponad trzy tygodnie przez startem tegorocznego biegu, rekord uczestników został już pobity. Obecnie na liście startowej mamy trzystu chętnych biegaczy.

– Po tym jak szybko do tej pory przybywało nazwisk na liście startowej, spodziewaliśmy się, że w tym roku będzie rekordowa obsada biegu głównego – mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – A to jeszcze nie ostatnie słowo, bo patrząc na lata ubiegłe, spora część zawodników zgłasza się w dniu zawodów. Tak więc, szacujemy że na trasie szóstego już biegu możemy zobaczyć nawet pół tysiąca zawodników.

Tym, którzy chcą dołączyć do rywalizacji przypominamy, że zapisy przyjmowane są do 20 czerwca pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Po tym terminie dopisanie się do listy startowej będzie możliwe jedynie w dniu imprezy w biurze zawodów, a wysokość opłaty startowej wyniesie wtedy 80 złotych. Dla sześciu pierwszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji generalnej, organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne. Dodatkowo każdy, kto dobiegnie do mety otrzyma specjalnie przygotowany na tę okazję medal finishera..