Bieg Piekarczyka z atestem PZLA

1 (241)

VI Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka, którego organizatorami są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji uzyskał atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. To bardzo ważna wiadomość zarówno dla organizatorów biegu jak i samych uczestników.

W Elblągu gościł Zenon Piątek, przedstawiciel Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, który przeprowadził atestację trasy Biegu Piekarczyka. Zadanie zostało przeprowadzone pomyślnie, a to oznacza, że przygotowania do biegu są już na ostatniej prostej. Już 29 czerwca biegacze będą mieli do pokonania równe 10000 metrów na dwóch pętlach. Zmieniona trasa VI edycji Biegu Piekarczyka prowadzi głównie po asfaltowych ulicach Elbląga, wyeliminowane zostały podbiegi, co czyni ją szybszą w porównaniu do poprzednich edycji.

– Cieszymy się, że po raz kolejny uzyskaliśmy atest PZLA. Nowa trasa jest naprawdę szybka i na pewno nie jeden zawodnik pokusi się o pobicie własnego rekordu życiowego – powiedział Marcin Florek z firmy LABOSPORT Polska, która jest wykonawcą imprezy.

– Atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki to gwarancja, że trasa jest dokładnie wymierzona i uzyskany na niej rezultat będzie precyzyjny i wiarygodny – mówi Janusz Pająk, z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Dzięki atestowi wyniki uzyskiwane podczas biegu mogą być uznawane jako oficjalne, łącznie z rekordem Polski czy Świata.

Ta informacja jest ważna nie tylko dla organizatorów, ale dla wszystkich uczestników imprez biegowych, którzy swą przygodę z bieganiem wiążą z pobijaniem własnych rekordów. Przypominamy, że aby wziąć udział w imprezie należy zarejestrować się na stronie biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl.

– Dokonaliśmy kolejnego kroku, ku jeszcze lepszemu przygotowaniu cyklicznie organizowanej imprezy sportowej w naszym mieście. Procedura związana z nadaniem atestu odbyła się w sposób profesjonalny i bezpieczny, w asyście Straży Miejskiej w Elblągu – kończy Janusz Pająk..