Dołącz do treningowej drużyny Piekarczyka

Rzuć wyzwanie Piekarczykowi i pobij swój rekord życiowy. Pomogą ci w tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie EL AKTYWNI, którzy zapraszają uczestników VII Elbląskiego Biegu Piekarczyka na wspólny trening. Zajęcia odbędą się w środę, 27 maja, o godz. 19.00 na miasteczku szkolnym przy ul. Saperów.

Istnieje wiele gadżetów, które uprzyjemniają bieganie – pulsometry, słuchawki dla aktywnych czy buty podające informacje. Jednak nic nie zastąpi wewnętrznej mobilizacji, treningu i odpowiedniego przygotowania do biegu. I właśnie by sprostać tym zadaniom Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL AKTYWNI zapraszają na wspólny trening, który pomoże nam lepiej przygotować się do tegorocznego Biegu Piekarczyka.

IMG_8403

– Podczas naszego pierwszego spotkania pomożemy uczestnikom biegu wyznaczyć prędkość maksymalną na dystansie jednego kilometra – wyjaśnia Bogusław Tołwiński, który poprowadzi zajęcia. – Jest to konieczne, by sensownie zaplanować bieg długi, czyli na dystansie 10 kilometrów. Najczęstszym błędem jaki popełniamy jest zbyt szybkie tempo i później, po kilku kilometrach schodzimy z trasy, bo brakuje nam sił. Dla osób trenujących przebiec taki dystans to oczywiście nie jest mega wyczyn, ale jeśli do tej pory ktoś nie biegał, to w ciągu dwóch tygodni zaległości nie nadrobi i nie ma sensu się katować.

Ukończenie Biegu Piekarczyka dla wielu jest jednak wyzwaniem. I by temu zadaniu sprostać niezbędne jest odpowiednie przygotowanie. Wspólny trening nie tylko ma nas fizycznie przygotować do biegu, ale także pokazać nad czym powinniśmy popracować, a czego unikać w czasie ostatnich dni przed startem.

IMG_8610

– Mniej doświadczonym zawodnikom przedstawimy kilka ważnych rzeczy jakie należy zrobić przed biegiem, jak się przygotować, co jeść, czego nie spożywać, a także o której położyć się spać, by następnego dnia organizm był maksymalnie wypoczęty – dodaje Bogusław Tołwiński.

– Pamiętajmy, że wszystko co dla nas najważniejsze trzeba zrobić na trzy dni przed startem, ale o tym będziemy mówili podczas wspólnego treningu, na który wszystkich serdecznie zapraszam.

Przypomnijmy, że cały czas trwają zapisy do VII Elbląskiego Biegu Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 14 czerwca. Do tej pory do udziału w biegu zgłosiło się ponad 420 zawodników. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Organizatorami biegu są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współudziale firmy LABOSPORT Polska. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

IMG_8367

Sponsorami Biegu Piekarczyka są: Alstom, PZU Zdrowie, Reproskan, Panas – imprezy, reklama, FLSmidth Maag Gear, Rehactivity fizjoterapia&fitness, Lira Lighting, Hydrobud, GO Sport, Falkon, Drozd, Braniewsko-Pasłęcki Bank Spółdzielczy, Awangarda, Adventure Team Lira Lighting..