Bieg Piekarczyka – zmiany w organizacji ruchu

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się największa biegowa impreza w naszym mieście – VII Elbląski Bieg Piekarczyka. W związku z organizacją tego przedsięwzięcia kibice oraz mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. 14 czerwca br. (niedziela) w godzinach 10.00-14.00 zamknięte dla ruchu samochodowego będzie Stare Miasto, nie będzie również możliwości wjazdu, ani wyjazdu z tej dzielnicy.

Z uwagi na poprowadzenie trasy biegu na jezdni, w godzinach 11.00-14.00 nie będzie funkcjonować komunikacja autobusowa po zachodniej stronie ulic – Rycerskiej, Plac Słowiański i Robotniczej (w kierunku dworców PKP/PKS i ul. Warszawskiej). W związku z tym wyłączone z użytkowania przystanki zostaną odpowiednio oznakowane w dniu zawodów. W godzinach 11.00-14.00 zamknięte będą też ulice: Stoczniowa, Stawidłowa oraz skwer Ofiar Sprawy Elbląskiej,

Zachęcamy kibiców do wcześniejszego przybycia w rejon trasy biegu, a mieszkańców prosimy o korzystanie w tym czasie z komunikacji rowerowej lub poruszania się pieszo. Kierowców bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie ,,na pamięć’’. Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej.

Przepraszamy za utrudnienia.

mapka

.