Wirtualny Bieg Piekarczyka

31 maja miał odbyć się największy coroczny bieg ulicami Elbląga – Bieg Piekarczyka. Niestety tegoroczna edycja ze względu na pandemię koronawirusa została odwołana, ale nie oznacza to, że zapomnieliśmy o biegaczach. Zapraszamy do wspólnego, choć indywidualnego biegania w Wirtualnym Biegu Piekarczyka.

Koronawirus pokrzyżował plany wielu osobom, w tym również biegaczom. Po kolei wszystkie biegi w Polsce są odwoływane lub przekładane na odległe terminy. Podobnie jest w przypadku Biegu Piekarczyka, który miał odbyć się w ostatnim dniu maja.

– Z powodu wprowadzonych obostrzeń i specjalnych zasad bezpieczeństwa nie możemy spotkać się wszyscy w jednym miejscu i w tradycyjny sposób uczestniczyć w Biegu Piekarczyka – informuje Krzysztof Fedak z działu organizacji imprez w MOSiRze. – Ale nie poddajemy się całkowicie. Zapraszamy wszystkich biegaczy do pokonania piekarczykowego dystansu i przesłania nam zdjęć z udokumentowaniem swojego czasu.

W tym roku oprócz biegu na 10 km zaplanowany był również nowy dystans – 5 km. Zawodnicy mają więc do pokonania odcinki 5 lub 10 km, a dokładna trasa zależy jedynie od nich. Mogą to zrobić w dowolnym czasie od 25 do 31 maja do godz. 13. Ważne jest, żeby zarejestrować dystans i czas na dowolnym urządzeniu czy aplikacji.

– Galerię nadesłanych zdjęć, wśród których mogą się również znaleźć selfie z trasy, opublikujemy na stronach: biegpiekarczyka.pl oraz mosir.elblag.eu, a także w mediach społecznościowych – dodaje Krzysztof Fedak. – Prosimy jednak pamiętać o zamieszczeniu w mailu zgody na publikację zdjęć.

Pamiętajmy przede wszystkim o zasadach bezpieczeństwa. Jeśli biegamy na terenie miasta, powinniśmy zachować dystans, a także zasłaniać usta i nos. Bardziej komfortowa sytuacja jest w przypadku uprawiania sportu w lesie – wówczas nie ma obowiązku zakrywania twarzy. Zachęcamy do indywidualnego pokonania trasy, tak aby unikać zgromadzeń.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Wirtualnym Biegu Piekarczyka. Na zdjęcia z wynikami oraz selfie z trasy czekamy do 31 maja do godz. 14. Prosimy o przesłanie ich na adres biegpiekarczyka@mosir.elblag.eu wraz z poniższą zgodą:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie i publikację przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu przesłanego zdjęcia. Zgoda obejmuje bezpłatne i bezterminowe wykorzystanie przesłanych materiałów na wszystkich polach eksploatacji zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 880 z późn. zm.). Zgoda zostaje wyrażona bezterminowo, nieodpłatnie i bez ograniczeń podmiotowych i przedmiotowych. Oświadczam, że do przesłanego zdjęcia posiadam wszelkie prawa oraz zgody osób widocznych na zdjęciach na publikację ich wizerunku.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR