W Biegu Piekarczyka pobiegnij ze swoją drużyną

Niecały miesiąc pozostał do XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka, podczas którego zobaczymy również rywalizujące drużyny. Chwilę wcześniej odbędzie się VI ENDURO KID, który cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że wszystkie 300 miejsc jest już zajętych i zapisy zostały zakończone.

Udział w Biegu Piekarczyka stanowi duże wyzwanie i przeżycie dla dzieci, które startują tego samego dnia w poprzedzającym bieg główny ENDURO KID. Pamiętajmy jednak, że najważniejszy jest start i dobra zabawa, a nie ostateczny wynik. W tym roku będzie to już VI edycja ENDURO KID, czyli biegu dziecięcego, w którym udział mogą wziąć zawodnicy w wieku od 0 do 15 lat. Takich zawodników jest już na liście 300, czyli dokładnie tyle ile było miejsc. W związku z tym zapisy zostały zakończone i nie będzie możliwości dopisania dzieci w późniejszym terminie. Na liście startowej znalazły się osoby, które dokonały pełnej rejestracji, czyli zapisały się na bieg i dokonały płatności. Osoby, które dokonały rejestracji, ale nie uiściły opłaty, niestety nie znajdują się na liście startowej. Nie będą one też już mogły dokonać płatności.

Zapisy drużyn na bieg główny

2 czerwca za sprawą XI Biegu Piekarczyka ulicami Elbląga pobiegną zawodnicy z różnych zakątków Polski, jak i z zagranicy. Elbląski bieg wpisał się już na stałe w plany startowe biegaczy. Do pokonania jest dystans 10 km, z którym zmierzyć się mogą zarówno zawodowcy, jak i amatorzy, dla których będzie to możliwością rywalizacji i sprawdzenia swoich sił w profesjonalnej imprezie biegowej.
Podobnie jak w poprzednich latach w ramach biegu głównego wystartują także drużyny, złożone z osób reprezentujących głównie firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe. Dla nich prowadzona będzie odrębna klasyfikacja. Wynik końcowy zespołu stanowić będzie suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników. Zwycięży drużyna, która będzie miała najmniejszą sumę czasów. W przypadku uzyskania jednakowych wyników przez więcej niż jedną drużynę, o miejscu w klasyfikacji końcowej zdecyduje czas najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach. Natomiast jeśli bieg ukończy mniej niż pięciu zawodników – drużyna nie zostanie sklasyfikowana. Trzy najlepsze teamy otrzymają puchary.
Każda drużyna musi składać się z minimum pięciu zawodników, którzy dokonali wcześniejszej pełnej rejestracji za pośrednictwem strony www.biegpiekarczyka.pl. Koszt uczestnictwa w XI Elbląskim Biegu Piekarczyka wynosi 30 zł za pakiet startowy bez pamiątkowej koszulki lub 50 zł za pakiet z koszulką. Pakiet z okolicznościową koszulką można zamówić jedynie do 10 maja. Po tym czasie organizator nie gwarantuje możliwości jej otrzymania. Dopiero po zapisaniu wszystkich uczestników oraz uiszczeniu opłat, osoba odpowiedzialna za drużynę dokonuje zgłoszenia całego zespołu.
Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (należy podać imiona i nazwiska zawodników) i przesłanie jej do dnia 24.05.2019 r do godz. 23:59 na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: „XI Bieg Piekarczyka – klasyfikacja drużynowa”.
Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem Biegu Piekarczyka jest GE Power, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.
Tekst i fot. MOSiR