Sto dni do Biegu Piekarczyka

Finiszuje pierwszy miesiąc zapisów do Elbląskiego Biegu Ulicznego Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 4 czerwca. W niespełna cztery tygodnie na liście startowej zameldowało się już ponad 300 biegaczy, a ich liczba z każdym dniem rośnie.

 

Karuzela związana z Biegiem Piekarczyka rozkręciła się na dobre. W ciągu pierwszych trzech godzin na liście startowej znalazło się ponad sto nazwisk, a z każdą godziną przybywały kolejne. Dziś, na sto dni przed startem największej imprezy biegowej w naszym mieście, udział w zawodach zgłosiło już ponad 300 osób. Organizatorzy przewidują, że do dnia imprezy liczba uczestników zdecydowanie się zwiększy.

– W ubiegłym roku na starcie Biegu Piekarczyka stanęło w sumie ponad 550 zawodników, co było rekordem naszej imprezy – informuje Marek Kucharczyk, specjalista ds. Marketingu i Reklamy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. – Patrząc na tegoroczne tempo zapisów liczymy, że także i tym razem rekord zostanie pobity. Cieszy nas, że na liście startowej obok elblążan jest coraz więcej biegaczy spoza naszego miasta. To pokazuje, że Bieg Piekarczyka jest już rozpoznawalną imprezą zarówno w regionie jak i w kraju.

Wzorem lat ubiegłych uczestnicy biegu głównego mają do wybory dwa rodzaje pakietów startowych. Pierwszy, pakiet bez koszulki w kwocie 30 złotych oraz drugi pakiet startowy z koszulką, za który należy zapłacić 50 zł. W obu przypadkach opłaty należy dokonać do 22 maja br. Koszulka techniczna została specjalnie zaprojektowana dla zawodników, którzy w tym roku pobiegną wspólnie z Piekarczykiem.

– Koszulka jest biała i oprócz logo biegu, herbu miasta i logo sponsorów, w dolnej części posiada także panoramę Elbląga – wyjaśnia Dariusz Zapolski z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Aby zakupić pakiet wraz z koszulką, należy podczas rejestracji zaznaczyć opcję „z koszulką” oraz wybrać odpowiedni dla siebie rozmiar. Zachęcamy do zakupów pakietów startowych właśnie z koszulką, w której zarówno możemy pobiec, jak i zachować ją na pamiątkę udziału w Biegu Piekarczyka.

Organizatorzy nie zapomnieli także o rywalizacji zespołowej, w której sprawdzić się mogą reprezentacje zakładów pracy, drużyny koleżeńskie, a także stowarzyszenia fundacje i kluby sportowe. Dla nich prowadzona będzie odrębna klasyfikacja. Drużyna powinna składać się z minimum pięciu osób, a wynik końcowy zespołu stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników. Zwycięży ta drużyna, której suma czasów będzie najmniejsza. Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (podajemy imię i nazwisko zawodnika) i przesłanie jej do dnia 22.05.2017r. na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: „IX Bieg Piekarczyka – klasyfikacja drużynowa”. W ubiegłym roku w rywalizacji teamów udział brało siedem drużyn z których najlepszy okazał się 16 Batalion Dowodzenia. Więcej informacji o imprezie, warunki uczestnictwa oraz regulamin można znaleźć na oficjalnej stronie Biegu Piekarczyka.

Tekst i fot. MOSiR