Ruszyły zapisy na Bieg Piekarczyka.

Od 21 stycznia można dokonywać zapisów na XI Elbląski Bieg Piekarczyka. Największą impreza biegowa w naszym mieście odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca.

Znana jest już data organizacji największej imprezy biegowej w naszym mieście. Mowa oczywiście o Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka, który z roku na rok gromadzi na starcie coraz więcej uczestników. 11 edycja biegu odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca 2019 roku. Natomiast od poniedziałku, 21 stycznia, wszyscy chętni mogą już dokonywać zapisów tegoroczną imprezę.

Koszt uczestnictwa w XI Elbląskim Ulicznym Biegu Piekarczyka wynosi, w zależności od wybranej opcji, 30 złotych i obejmuje pakiet startowy bez koszulki oraz 50 złotych i wówczas w pakiecie startowym znajdzie się koszulka Biegu Piekarczyka. Opłata pobierana jest także w Mini Biegu Piekarczyka – VI ENDURO KID i wynosi 10 złotych. Młodzi biegacze, podobnie jak dorośli uczestnicy Biegu Piekarczyka, otrzymają na mecie okolicznościowy medal. Warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona i dla biegu głównego wynosi 999 miejsc, a dla Mini Biegu Piekarczyka 300 miejsc. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl.

Aby dokonać rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Biegu Piekarczyka. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika. Posiadacze konta mają możliwość porównywania wyników, śledzenia statystyk, a także wygenerowania certyfikatu ukończenia zawodów po każdej imprezie.

– Zachęcamy wszystkich miłośników biegania do udziału w kolejnej edycji Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka – informuje Marek Kucharczyk, z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. – Mamy nadzieję, że na początku czerwca, ponownie na starcie biegu stanie rekordowa liczba uczestników. Bieg Piekarczyka na stałe wpisał się już w kalendarz imprez biegowych w naszym mieście, a to oznacza, że na liście startowej nie może zabraknąć najzagorzalszych miłośników biegania. Podobnie jak w roku ubiegłym, zawodnicy rywalizować będą na ulicach Elbląga, a start i meta zlokalizowane zostaną na ul. Teatralnej, naprzeciwko Światowida.

Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.
Tekst i fot. MOSiR