Piekarczyk również z Nordic Walking

1 (122)29 czerwca rozegrany zostanie VI Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka, którego organizatorami są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Podobnie jak w roku ubiegłym, na trasie biegu zobaczymy także fanów Nordic Walking.

To już niemal tradycja, że przy okazji Biegu Piekarczyka organizowane są imprezy towarzyszące. Nie inaczej będzie także i w tym roku.
– Dla wszystkich lubiących zabawę i ruch na świeżym powietrzu przygotowaliśmy wiele atrakcji – mówi Marek Wnuk, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Oprócz biegów dla dzieci i młodzików przygotowaliśmy także specjalny bieg dla fanów Nordic Walking.

„Kijkarze” na trasę wyruszą punktualnie o godz. 11.00. Do pokonania będą mieli jedną pętlę o długości pięciu kilometrów. Zawodnicy rozpoczną rywalizację na Starym Rynku obok postaci Piekarczyka przy Bramie Targowej. Następnie pobiegną ulicami: Stary Rynek, Rybacką, Wodną, Studzienną, Orlą, Stawidłową, Wybrzeża Gdańskiego, Giełdową, Wodną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wapienną, Zamkową, Drzewną, Rycerską, Pocztową, Robotniczą, Nową 1, Nową 2, Stoczniową, Stary Rynek, Rybacką, Wodną, Bulwarem Zygmunta Augusta.

Jak twierdzą miłośnicy chodzenia z kijkami, tegoroczna trasa jest dla nich niemal idealnie dobrana.
– Cieszymy się, że możemy po raz kolejny uczestniczyć w Biegu Piekarczyka, bo to świetna okazja by się pokazać i promować naszą dyscyplinę sportu – twierdzi Bożena Ruszkowska, z klubu Elbląskie Włóczy-Kije. – Trasa jest akurat, dopasowana do każdej grupy wiekowej. Pięć kilometrów do doskonały dystans by się i zmęczyć i jednocześnie coś pokazać.

W biegu towarzyszącym może wziąć udział każdy, kto zgłosi się do biura zawodów w dniu imprezy. Biuro znajdować się będzie na Bulwarze Zygmunta Augusta przy ul. Wodnej w Elblągu w godzinach od 9:00 – 11:00. Uczestników biegu Nordic Walking nie obowiązuje wpisowe i indywidualny pomiar czasu. Dla najlepszych „kijkarzy” organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe.

– Z elbląskiego klubu chęć udziału w imprezie wyrazili niema wszyscy, dodatkowo mają także przyjechać zawodnicy z Braniewa – dodaje Bożena Ruszkowska. – Jesteśmy aktualnie w okresie startowym, dla nas to pełnia sezonu, dlatego to tego biegu specjalnie przygotowywać się nie musimy.

Aktualnie trwają także zapisy do biegu głównego. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą strony internetowej pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Wpisowe wynosi 50 złotych od osoby. Dla wszystkich uczestników, w cenie wpisowego, organizatorzy przygotowali bardzo bogaty pakiet startowy..