Piekarczyk pomoże Kamilowi

XI Elbląski Bieg Piekarczyka wystartuje już 2 czerwca. Tego dnia będzie się dużo działo. Oprócz samych biegów dla dzieci i dorosłych MOSiR przygotował różne atrakcje. Będzie też można wspomóc elbląskiego wolontariusza, Kamila, któremu potrzebny jest rower typu handbike.

Nie po raz pierwszy biegacze okazują wielkie serce dla osób potrzebujących. Zbiórki pieniędzy stały się już niemal tradycją podczas imprez biegowych organizowanych w naszym mieście. Nie inaczej będzie także podczas XI Biegu Piekarczyka, kiedy to każdy chętny będzie mógł wspomóc Kamila Grzankę. Kamil od urodzenia cierpi na rozszczep kręgosłupa i porusza się na wózku inwalidzkim. Jest aktywny społecznie i w miarę swoich możliwości sportowo. Rower handbike, o którym marzy, umożliwi mu szybsze poruszanie się po mieście i wpłynie na rehabilitację zarówno społeczną, jak i sportową.

– Kamil jest naszym wieloletnim wolontariuszem – mówi Laura Mickiewicz z Centrum Wolontariatu w Elblągu. – Wyróżnia się pod względem aktywności i wrażliwości na potrzeby innych. Nie oszczędza swojego wolnego czasu, wiele rzeczy robi bezinteresownie. Chętnie pomaga innym, a teraz sam potrzebuje pomocy.

Akcję charytatywną na ten cel podczas imprezy będą prowadzili wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu. Będą oni ubrani w charakterystyczne koszulki i będą mieli identyfikatory. Pieniądze będą zbierali do specjalnie oznakowanych puszek. Zbiórka zarejestrowana jest w Ministerstwie Spraw wewnętrznych i Administracji pod nr: 2018/3907/OR. Dodatkowo Kamilowi można pomóc wpłacając darowizny na konto Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, numer konta: 92102017520000010200555425 PKO Bank Polski. Tytuł wpłaty: „dla Kamila”.

Na Placu Jagiellończyka już od soboty, 1 czerwca będzie III Festiwal Smaków Food Trucków. Pojawią się znane i lubiane food trucki, które zaserwują zarówno klasykę street foodu: burgery, frytki i zapiekanki, jak i bardziej oryginalne dania europejskiej i światowej kuchni.
– Festiwal Smaków Food Trucków to nie tylko jedzenie – informuje Magda Okulewicz, event manager festiwalu. – Przygotowaliśmy specjalną strefę zabaw dla dzieci, przestrzeń dla sympatyków gier planszowych, a nawet strefę chill-outu, gdzie przy spokojnej muzyce będzie można oddać się beztroskiemu nicnierobieniu. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w zawodach kulinarnych oraz pasjonującej grze terenowej. Podczas imprezy głosami odwiedzających wybierzemy także najsmaczniejszego food trucka.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę (1 i 2 czerwca), obok Placu Jagiellończyka staną dmuchane place zabaw dla dzieci. To kolejna atrakcja dla najmłodszych, którzy w te dni postanowią odwiedzić strefę gier i zabaw powstałą przy okazji XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. Oprócz oglądania zmagań sportowców, młodzi elblążanie będą mogli także miło i sympatycznie spędzić czas w strefie dziecięcej.

Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga. Głównym sponsorem Biegu Piekarczyka jest GE Power, a sponsorami strategicznymi są: FLSmidth Maag Gear oraz Salon Łazienkowy Awangarda.
MOSiR