Koszulki i medale od Piekarczyka czekają na biegaczy

Na liście startowej X Elbląskiego Bieg Piekarczyka znajduje się już ponad pół tysiąca nazwisk i każdego dnia przybywają kolejni chętni, którzy 3 czerwca wystartują z Piekarczykiem. Dziś, organizatorzy największej imprezy biegowej w naszym mieście, przedstawiają uczestnikom okolicznościową koszulkę oraz medal.

   

W niedzielę, 3 czerwca, elbląskimi ulicami zawładną miłośnicy biegania. A wszystko za sprawą X Elbląskiego Biegu Piekarczyka. Na 43 dni przed imprezą na liście startowej znalazło się już ponad pół tysiąca nazwisk. Do biegu głównego zgłosiło się 446 zawodników, natomiast na liście startowej Mini Biegu Piekarczyka – IV ENDURO KID znajduje się 156 nazwisk. Z dnia na dzień przybywa chętnych, którzy na początku czerwca pobiegną z Piekarczykiem, dlatego warto się pośpieszyć i już dziś zapisać się na największy bieg w naszym mieście.

– Każdy uczestnik biegu, który pokona trasę i zamelduje się na mecie otrzyma okolicznościowy medal – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Medal jest naprawdę ładny, a do tego okazały. Ma siedem centymetrów wysokości, tyle samo szerokości oraz pół centymetra grubości. Na przedzie medalu widnieje łopata piekarczyka oraz bochenek chleba, które razem tworzą cyfrę 10 przypominającą, że jest to jubileuszowa, dziesiąta edycja biegu. Taki sam medal otrzymają także dzieci uczestniczące w Mini Biegu Piekarczyka – IVENDURO KID. Mamy nadzieję, że medal będzie wspaniałą pamiątką dla wszystkich uczestników biegu.

Oprócz medalu na uczestników Biegu Piekarczyka czeka także okolicznościowa koszulka. Trykot jest w kolorze białym i na przedzie, oprócz logo biegu i MOSiR-u, posiada także herb Elbląga z informacją o patronacie honorowym biegu, który objął Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski. Natomiast na plecach znalazł się motyw przewodni tegorocznego biegu, czyli hasło „Wstrzel się w 10”, logo sponsora głównego firmy GE oraz hasło Elbląg w Formie. Aby zakupić okolicznościową koszulkę, należy podczas rejestracji zaznaczyć opcję „pakiet startowy wraz z koszulką”. Koszt rozszerzonego pakietu wynosi 50 złotych. Osoby, które dokonały już rejestracji, a chcą dokupić koszulkę (koszt 20 zł), proszone są o przesłanie zamówienia na adres imprezy@mosir.elblag.eu do dnia 8.05.2018 r.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy będą mieli do pokonania dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów. Trasa X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka rozpocznie się na ul. Teatralnej. Następnie zawodnicy pobiegną ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wodną, Giełdową (Most Wysoki nad rzeką Elbląg),  Wybrzeże Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienną, Wodną, Rybacką, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, aż do ulicy Teatralnej, gdzie zakończą pierwszą pętlę. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Zapisy do biegu przyjmowane są na stronie www.biegpiekarczyka.pl.

Organizatorami X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR