Koszulki i medale na Bieg Piekarczyka gotowe

Z dnia na dzień przybywa nazwisk na liście startowej XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka, który w tym roku odbędzie się w niedzielę, 2 czerwca. Dziś organizatorzy największej imprezy biegowej w naszym mieście przedstawiają uczestnikom okolicznościową koszulkę oraz medal.

Ponad 290 chętnych w biegu głównym oraz 190 nazwisk w biegu dzieci – tak wygląda obecnie lista startowa XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. Z dnia na dzień przybywa chętnych, którzy na początku czerwca pobiegną z Piekarczykiem, dlatego warto się pośpieszyć i już dziś zapisać się na największy bieg w naszym mieście. Aby tego dokonać należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Biegu Piekarczyka. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika.

– Każdy uczestnik biegu, który pokona trasę i zamelduje się na mecie otrzyma okolicznościowy medal – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Medal jest ładny i myślę, że spodoba się uczestnikom biegu. Na jego przedzie, który jest w kształcie prostokąta, znajduje się tradycyjnie postać Piekarczyka. Natomiast rewers jest w kształcie koła, na którym znajdują się informacje o organizatorach. Dodatkowo medal posiada element koła zębatego, nawiązujący do przemysłowej historii Elbląga oraz jednego ze sponsorów biegu. Taki sam medal otrzymają także dzieci uczestniczące w Mini Biegu Piekarczyka – VI ENDURO KID. Mamy nadzieję, że medal będzie wspaniałą pamiątką dla wszystkich uczestników biegu.

Oprócz medalu na uczestników Biegu Piekarczyka czeka także okolicznościowa koszulka. Podobnie jak w ubiegłym roku, trykot jest w kolorze białym. Na jego przedzie znajduje się logo Biegu Piekarczyka oraz grafika nawiązująca do biegania. Tym razem logo MOSiR-u oraz herb Elbląga z informacją o patronacie honorowym biegu, który objął Prezydent Elbląga – Witold Wróblewski, znalazły się na rękawkach koszulki. Natomiast na plecach odnajdziemy logotypy trzech głównych sponsorów biegu, a także znane już w naszym mieście sportowe hasło „Elbląg w Formie”. Aby zakupić okolicznościową koszulkę, należy podczas rejestracji zaznaczyć opcję „pakiet startowy wraz z koszulką” oraz podać rozmiar. Koszt rozszerzonego pakietu wynosi 50 złotych. Osoby, które dokonały już rejestracji, a chcą dokupić koszulkę (koszt 20 zł), proszone są o przesłanie zamówienia na adres imprezy@mosir.elblag.eu do dnia 8.05.2019 r.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy biegu będą mieli do pokonania dwie pętle, każda o długości 5 kilometrów. Trasa w porównaniu z poprzednim biegiem nie zmieniła się, a uczestnicy wystartują z ulicy Teatralnej. Następnie pobiegną ulicami: 12 Lutego, Armii Krajowej, Pocztową, Rycerską, Drzewną, Zamkową, Wapienną, Bulwarem Zygmunta Augusta, Wodną, Giełdową (Most Wysoki nad rzeką Elbląg), Wybrzeżem Gdańskie, Most Niski nad rzeką Elbląg, „agrafka” na Bulwarze Zygmunta Augusta, Studzienną, Wodną, Rybacką, Stary Rynek (pod Bramą Targową), Stoczniową, Ofiar Sprawy Elbląskiej, Niską, Browarną, rondo, aż do ulicy Teatralnej, gdzie zakończą pierwszą pętlę. Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Organizatorami XI Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR