Festiwal smaków podczas Biegu Piekarczyka

XII edycja największej imprezy biegowej w Elblągu, to nie tylko rywalizacja sportowa. W czasie trwania dwudniowej zabawy, odbywać się będą także inne atrakcje. Jedna z nich w szczególny sposób zainteresuje fanów dobrego jedzenia.

19 czerwca na Torze Kalbar odbędzie się Mini Bieg Piekarczyka dla najmłodszych uczestników. A tuż po biegach dziecięcych rozpocznie się festyn z różnorodnymi atrakcjami. Natomiast w niedzielę, 20 czerwca wystartuje Bieg Główny, w którym udział wezmą już trochę starsi zawodnicy. W obu tych dniach sportowcom i kibicom towarzyszyć będą smaki i zapachy z całego świata. Na Placu Jagiellończyka trwać będzie wówczas Festiwal smaków. W ramach tego wydarzenia znajdą się aż trzy różne propozycje.

Festiwal Pierogów Świata skupi w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. Niezwykła pierogowa uczta zapewni gościom różnorodność pochodzenia, smaków oraz ich kształtów. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone – możliwości ich przyrządzania jest właściwie nieskończona liczba. To okazja by spróbować pierogów dużych i małych, m.in. klasycznych polskich, hiszpańskich empanad, japońskich gyoza, hinduskich samos czy wietnamskich hacao. Będzie w czym wybierać!

Festiwal Smaków Świata zaprosi na dania i przysmaki z każdego zakątka globu. Na chętnych czekać będą amerykańskie burgery, hiszpańskie empanady, belgijskie grube frytki, tureckie baklawy, wietnamskie pierożki i wiele, wiele innych. Najlepsze dania, przekąski i napoje będą czekać w jednym miejscu. Z całą pewnością zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy.

Podczas Festiwalu Piwa, Wina i Cydru miłośnicy napojów kraftowych będą mieli okazję oddać się przyjemności jaką jest próbowanie wyrobów najlepszych piwowarów, winiarzy i cydrowników z naszego kraju, a wszystko to w towarzystwie doskonałych potraw i ludzi zainteresowanych sztuką warzenia.

Oprócz tego warto przypomnieć, że nadal trwają jeszcze zapisy na oba biegi. Aby wziąć udział w Biegu Piekarczyka na 5 lub 10 km lub zgłosić dziecko do Mini Biegu Piekarczyka należy wejść na oficjalną stronę biegpiekarczyka.pl. W zakładce zgłoszenia zamieszczona jest instrukcja dotycząca zapisów. Na stronie dostępne są również wszelkie informacje związane z tą imprezą – regulamin, tras i wiele innych szczegółów.

Sponsorami głównymi XII Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: American Home Biuro Nieruchomości oraz WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy, a sponsorem strategicznym Studio Łazienkowe Awangarda. Partnerami wydarzenia są: 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu oraz Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków. Organizatorami Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.