Dodatkowe 100 miejsc na Mini Bieg

Lista startowa Mini Biegu Piekarczyka, jak co roku, została wypełniona po brzegi młodymi uczestnikami. Chcąc uszczęśliwić wszystkich pytających o możliwość udziału, powiększamy listę startową o dodatkowe 100 miejsc! Zapisy w zakładce „Zgłoszenia”.

Każdego dnia jesteśmy coraz bliżej największej imprezy biegowej w naszym regionie. Popularnemu „Piekarczykowi” towarzyszy Mini Bieg, podczas którego kibicujemy najmłodszym zawodnikom, startującym indywidualnie lub w towarzystwie rodzica. Tutaj największym sukcesem jest radość po przekroczeniu linii mety oraz otrzymanie, niekiedy pierwszego w życiu, wyjątkowego medalu.

Pierwszy bieg dziecięcy ruszy o godzinie 8:50, a starty będą odbywać się w kolejności od najstarszych do najmłodszych uczestników. Sportowa zabawa toczyć się będzie na 6 dystansach: 50 m (0-2 lat), 100 m (3-4 lat), 200 m (5-6 i 7-8 lat), 300 m (9-10 lat), 400 m (11-12 lat) i 600 m (13-14 lat). Wszystkie trasy i pętle będą wyznaczone na ul. Teatralnej.

Uczestnictwo w biegu nie jest jedyną atrakcją tego dnia. 4 czerwca, na terenie Placu Jagiellończyka, pojawią się dmuchane place zabaw, strefa gastronomiczna oraz kilka innych niespodzianek zorganizowanych z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy.

Zgłoszenia do Mini Biegu Piekarczyka przyjmowane są jedynie poprzez stronę biegpiekarczyka.pl. Uwaga! Gwarancją uczestnictwa w zawodach jest opłacenie pakietu startowego, którego koszt wynosi 30 złotych.

Bieg Główny i drużynowy

Do udziału w XIV Elbląskim Biegu Piekarczyka zapraszamy nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorosłych, którzy będą mieli do pokonania 5 lub 10 kilometrów. Na dłuższym dystansie rywalizować będą również drużyny, składające się z minimum 5 zawodników. Zapisy prowadzone są na stronie biegpiekarczyka.pl (zakładka „Zgłoszenia”).

Pobiegnij w dedykowanej koszulce

Na stronie elektronicznezapisy.pl istnieje możliwość zakupu koszulek technicznych dla dzieci w rozmiarach 110, 120, 130, 140, 150 i 160 cm oraz dla dorosłych w rozmiarach od S do XXL. Organizator gwarantuje możliwość zakupu koszulki tylko do 25 maja 2023 roku. Koszt zakupu koszulki wynosi 30 zł.

Sponsorem Strategicznym XIV edycji Elbląskiego Biegu Piekarczyka jest Studio Łazienkowe AWANGARDA.

Sponsorzy i Partnerzy: Centrum Handlowe Ogrody, Hotel Kahlberg, Wolność – Fabryka Słodkości, Centrum Ubezpieczeń EXPERT, OSK EXPERT, BUS EXPERT, Sport SPA – Centrum Odnowy Biologicznej i Fizjoterapii, GRIZ „Bielik”, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Elblągu, Elbląski Szkolny Związek Sportowy, REPROSKAN.

Organizatorzy: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.