Bije licznik Biegu Piekarczyka

Każdego dnia przybywa nazwisk na liście startowej do tegorocznego Biegu Piekarczyka. Na dwa miesiące przed rozpoczęciem imprezy chęć udziału w zawodach zgłosiło już 350 biegaczy.

wydarzenie

Od chwili uruchomienia elektronicznych zapisów systematycznie przybywa zawodników, którzy w tym roku pobiegną razem z Piekarczykiem. Średnio miesięcznie na listę startową trafia setka nazwisk. W ubiegłym roku w zawodach wystartowało prawie pół tysiąca zawodników. Zatem jeśli tempo zapisów zostanie utrzymane, to w tym roku także padnie rekord frekwencji.
– Na początku zapisywali się głównie zawodnicy z Elbląga, którzy w naszym biegu stanowią zdecydowaną większość – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Elblągu. – Teraz analizując listę startową można na niej zaobserwować coraz więcej biegaczy z Polski. Na trasie biegu nie zabraknie zawodników z Trójmiasta, Olsztyna czy Torunia, którzy co roku odwiedzają nasze miasto. Możemy także spodziewać się zawodników z najdalszych zakątków Polski, a także zagranicy.
VIII Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka w tym roku odbędzie się w niedzielę 26 czerwca o godz. 12:00. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl. Koszt uczestnictwa w zawodach, w zależności od wybranej opcji, wynosi 30 i 50 złotych. Zawodnicy mają do wyboru droższą opcję w której wraz z pakietem startowym otrzymają koszulkę techniczną Biegu Piekarczyka, bądź opcję tańszą, czyli pakiet startowy bez koszulki. Warto się pospieszyć, gdyż zapisy w tych kwotach przyjmowane są do 20 czerwca. Później (od 21 do 25 czerwca) wpisowe wzrośnie do 80 złotych. Natomiast w dniu imprezy zapisy możliwe będą jedynie w biurze zawodów (koszt 80 zł).
Aby dokonać rejestracji trzeba wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Biegu Piekarczyka. Wchodząc na stronę www.biegpiekarczyka.pl klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika.
Organizatorami tegorocznego Biegu Piekarczyka są Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, natomiast współorganizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR