Biegi towarzyszące w Piekarczyku

3 czerwca nasze miasto będzie gościło biegaczy z Polski i zagranicy, a wszystko za sprawą X jubileuszowego Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. Tradycyjnie na starcie staną dzieci, które pobiegną w Mini Biegu Piekarczyka – IV ENDURO KID. Przewidziana jest także klasyfikacja drużynowa oraz miast partnerskich.

Elbląski Bieg Piekarczyka z roku na rok staje się coraz bardziej popularny wśród miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Świadczyć o tym może ilość chętnych, których w każdej edycji przybywa. Oprócz biegu głównego tradycyjnie odbywają się także biegi towarzyszące. W tym roku na trasie ponownie zobaczymy dzieci, które wystartują w Mini Biegu Piekarczyka – IV ENDURO KID. Najmłodsi, w zależności od kategorii wiekowej, będą mieli do pokonania dystans od 50 do 600 metrów.

 

– To już ostatni moment by zapisać swoją pociechę na Mini Bieg Piekarczyka – informuje Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. – Wprawdzie zapisy przyjmowane są do 22 maja, ale na liście startowej dzieci pozostało już niewiele ponad 40 wolnych miejsc. Wpisowe w Mini Biegu Piekarczyka wynosi 10 złotych, a młodzi biegacze, podobnie jak dorośli uczestnicy Biegu Piekarczyka, otrzymają na mecie okolicznościowy medal.

 

Do udziału w Biegu Piekarczyka organizatorzy zapraszają także drużyny. Dla nich prowadzona będzie odrębna klasyfikacja. Wynik końcowy zespołu stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników, a zwycięży ta drużyn, której suma czasów będzie najmniejsza. Trzy najlepsze teamy otrzymają puchary. Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (podajemy nazwę zespołu oraz imię i nazwisko zawodnika) i przesłanie jej do dnia 25.05.2018 r do godz. 23:59 na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: X Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka – klasyfikacja drużynowa. Członkiem drużyny może zostać osoba, która w terminie dokonała pełnej rejestracji.

 

– W biegu mogą wziąć udział drużyny reprezentujące firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe – wyjaśnia Marek Kucharczyk, z-ca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu. – Drużyna może liczyć nieograniczoną ilość biegaczy, ale o jej wyniku i tak zdecyduje suma pięciu najlepszych zawodników. Pamiętajmy, że zgłoszenia zespołu dokonuje kierownik jednostki lub upoważniony przedstawiciel drużyny. W przypadku uzyskania jednakowych wyników przez więcej niż jedną drużynę, o miejscu w klasyfikacji końcowej zdecyduje czas najlepszych zawodników w poszczególnych drużynach. Natomiast jeśli bieg ukończy mniej niż pięciu zawodników, drużyna nie zostanie sklasyfikowana.

 

Cały czas trwają także zapisy do biegu głównego. Na niespełna pięć dni przed zamknięciem list startowych licznik chętnych do udziału w biegu osiągnął 790 nazwisk. Ilość startujących zwiększa się niemal z godziny na godzinę, dlatego osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na udział, mają ostatnią szansę na 3 czerwca pobiec z Piekarczykiem. Przypomnijmy, że start biegu głównego zaplanowano na godz. 11:00. Zawodnicy wyruszą z ulicy Teatralnej (nieopodal Placu Jagiellończyka) i będę mieli do pokonania dwie pętle o długości 5 km. Trasa tegorocznego Biegu Piekarczyka posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Organizatorami X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski – Prezydent Elbląga.

Tekst i fot. MOSiR