BIEG PIEKARCZYKA – UTRUDNIENIA W RUCHU I ZMIANY W KOMUNIKACJI!

W najbliższą niedzielę odbędzie się największa biegowa impreza w naszym mieście – VIII Elbląski Bieg Piekarczyka. W związku z organizacją tego przedsięwzięcia mieszkańcy miasta muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. W dniu Biegu pewne zmiany wprowadzono również w komunikacji miejskiej. Poniżej przedstawiamy podstawowe informacje i mapę biegu.

079-IMG_6572

26 CZERWCA (NIEDZIELA) W GODZINACH 10.00-14.00 ZAMKNIĘTE DLA RUCHU SAMOCHODOWEGO BĘDZIE CAŁE STARE MIASTO. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI WJAZDU ANI WYJAZDU Z DZIELNICY.

Z ruchu wyłączone będą również ulice – Ofiar Sprawy Elbląskiej, Bożego Ciała oraz jedna jezdnia ul. Robotniczej (od ronda przy ul.

Teatralnej) i Pocztowej (w kierunku ul. Rycerskiej).

Ponadto w godzinach 10.00-14.00 nie będą funkcjonować przystanki autobusowe po zachodniej stronie ulicy Rycerskiej, Placu Słowiańskiego i Robotniczej (w kierunku dworców PKP/PKS i ul. Warszawskiej).

Bardzo prosimy o zwrócenie uwagi na zmienione oznakowanie i nie jeżdżenie „na pamięć'”. Ruchem będą kierować funkcjonariusze elbląskiej Komendy Miejskiej Policji i Straży Miejskiej.

Komunikacja miejska

26.06 (NIEDZIELA) OD 10:00 DO 14:00

Ze względu na zmiany w organizacji ruchu podczas Biegu Piekarczyka, OD OK. 11:00 DO OK. 13:30 ZOSTANIE CAŁKOWICIE WSTRZYMANE KURSOWANIE TRAMWAJÓW NA LINIACH NR 1, 2, 3 I 4.

Ponadto OD OK. 10:00 DO OK. 14:00 WPROWADZONE ZOSTANĄ OBJAZDY NA TRASIE LINII NR 6, 7, 12, 14.

TRASY OBJAZDÓW:

LINIA NR 6

* kierunek Dębica – ulicą Malborską prosto do skrzyżowania z al.

Tysiąclecia, Tysiąclecia, Hetmańską, 12 Lutego, dalej po stałej trasie;

* kierunek Łódzka – od ul. 12 Lutego, ulicami: Hetmańską, Tysiąclecia, Malborską, dalej po stałej trasie;

LINIA NR 7

* kierunek Ogólna – od al. Grunwaldzkiej, ulicami: Hetmańską, 12 Lutego, Teatralną i Robotniczą, dalej po stałej trasie;

* kierunek dworzec – od ul. Robotniczej, ulicami: Teatralną, 12 Lutego, Hetmańską i Grunwaldzką, dalej po stałej trasie;

LINIA NR 12

* kierunek Próchnik – od skrzyżowania Wyszyńskiego – Rycerska, przez al. Tysiąclecia, Hetmańską, 12 Lutego, Teatralną i Robotniczą, dalej po stałej tra-sie;

* kierunek Warszawska – od skrzyżowania Robotnicza – Teatralna, przez Teatralną, 12 Lutego, Hetmańską, Tysiąclecia, dalej po stałej trasie;

LINIA NR 14

* kierunek Ogólna – od al. Grunwaldzkiej, przez al. Tysiąclecia i Wyszyńskiego, dalej po stałej trasie;

* kierunek dworzec – od skrzyżowania Wyszyńskiego – Rycerska, przez al. Tysiąclecia i Grunwaldzką, dalej po stałej trasie.

Autobusy komunikacji miejskiej na każdym z objazdów będą zatrzymywały się na wszystkich przystankach na zmienionej trasie.

Jednocześnie informujemy, że w związku z wprowadzanymi objazdami i utrudnieniami w ruchu, mogą wystąpić rozbieżności w stosunku do zaplanowanego rozkładu jazdy.

_Przepraszamy za utrudnienia_